Skocz do zawartości

Jak Sprawdzic Ile Czasu Przebywalem Legalnie W Usa


jarecki_s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Potrzebne mi jest sie dowiedziec ile bylem na terenie USA legalnie i nie wiem gdzie ta informacje moge znalezc.

Może na podstawie papierów które mam można to określić? przedstawie pokrótce fakty:

Przyleciałem 25 maja 2008 na wizie turystycznej i w paszport wbili mi pobyt do 24 listopada 2008

W miedzyczasie zacząłem zalatwiac wize studencką, i trwało to troche bo w okolicach spodziewanego zakonczenia starania sie o tą że wize dostalem list ze sprawe przenosza do californi. Potem dostalem list zebym przyslal jeszcze raz papiery od sponsorów itp, ale to juz mi nie wyszlo wiec zacząlem być nielegalnie. Ostatni list jaki dostałem od U.S. Citizenship był wyslany 28 kwietnia 2009 z notką zeby doslac wymagane papiery i zapłacić kare za spóźnienie i mam na odpowiedź 30 dni. Wiec termin do którego oni czekali na moja odpowiedź mijał 28 maja 2009 roku. Czy z tą datą skończył sie mój legalny pobyt w USA??

Jeżeli tak to mam szczęście bo potrzebuje 1 rok legalnego pobytu w USA, a z powyższego wynika że byłem 1 rok i 3 dni :) A potrzebuje to do starania sie o wize pracowniczą do Kanady z terenu USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na sprawe z logicznego punktu widzenia mimo iz wyslales dokumenty o zmiane statusu to nie oznacza ze zostaly one zatwierdzone. dopiero po odeslaniu papierkow i zaklepanie u nich w systemie ze status taki ci moze byc dany jestes na innym statusie. jednak tego nie zrobilem to twoja sprawe szag trafil i zdaje mi sie ze z dniem 24 listopada jestes nielegalnie. Do dnia 29 maja 2009 sprawa byla pending a ze nie wywiazales sie z papierkowej roboty moim zdaniem bardziej prawdopodobna jest opcja 24 listopad 2008 niz 28 maj 2009. moze sie mysle i obytak bylo skoro potrzebujesz rocznego legalnego statusu w usa. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos bylo na Forum o tym napisane jak kto jest z tym pobytem

ale jest tez inna sprawa czy taka wize otrzymasz do Kanady jesli zlamales prawo w USA...bo co innego wyjechac na pobyt staly do Kanady a co innego na wizie pracowniczej,poczytaj ten artykul:

http://www.gazetagazeta.com/artman/publish...cle_27164.shtml

do Canady z terenu USA---do Kanady z terenu USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...