Jump to content

Work And Travel 2010 In California


Recommended Posts

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply
Siemka Wszystkim!

W najbliższe wakacje chcę się wybrać na W&T do Kalifornii, może być ewentualnie Las Vegas.

Wcześniej byłem 2 razy w NH, ale teraz jednak pora na coś cieplejszego :) Jeśli ktoś ma podobne plany lub pomysły to pisać :)

Pozdro!

Tomek

Witam a wiesz juz z jakiego biura chcesz jechać? Z kolega tez się nad CA zastawiamy, już jedną oferę dostaliśmy ale czekamy dalej, może rzucą coś fajniejszego.

Link to comment
Share on other sites

To znaczy ja wcześniej wyjeżdżałem dwa razy z Go2USA i w sumie jestem zadowolony, ale słyszałem ze Almatur ma sporo fajnych ofert jeśli chodzi właśnie o Zachodnie Wybrzeże USA.

A Wy z jakiego biura planujecie jechać i jaką ofertę pracy dostaliście? Szukacie sobie na własną ręke czy poprzez biuro?

Mi chodzi właśnie teraz głównie o to, żeby mieć już tam jakąś zaklepaną pracę, bo w ciemno jechać to tak nie bardzo. A jak będę miał tam już coś nakręconego to luzik :)

Link to comment
Share on other sites

No w sumie racja, jakaś praca zawsze się powinna znaleźć :) A wy jedziecie pierwszy raz na w&t czy już byliście wcześniej gdzieś?

No to jakby co to już jest nas trójka na ewentualny wyjazd :D Ja się bardzo kurcze nakręciłem na CA, miałem tam jechać wcześniej na wycieczkę, ale pomyślałem sobie, że mogę od razu pojechać na w&t i obczaję wtedy rejon wzdłuż i wszerz heh :) A z tego co patrzyłem oferty w CA w Almaturze na rok 2009 to najfajnieszja zdaje się być opcja Del Mar, głównie dlatego, że najbliżej do oceanu no i chyba największa pod względem populacji, czyli większe szanse ewentualnie na dodatkową pracę, dobrze by było jakby znalazła się w ofercie na rok 2010, chyba, że będzie jeszcze coś lepszego ;]

Link to comment
Share on other sites

Jedziemy pierwszy raz. Mi też Del najbardziej sie podoba fajne też Redwood Coast Painting bo praca w SF i Sacramento, ale to malowanie więc pewnie tylko dla chłopaków. No i stawka niezła była 10$.

A mam pytanie do kogoś kto juz spędził lato w CA - jak z temperatura? Bardzo się tam można umęczyć?

Acha i jeszcze: w tych ofertach napisane są zawsze daty, kiedy najwcześniej i najpóźniej można przyjechać, czy rzeczywiście trzymają sie tych terminów, czy można negocjować?

Link to comment
Share on other sites

Z tego co się orientowałem to jeśli chodzi o klimat i temperaturę latem to w większości stanu jest tak jak w krajach śródziemnomorskich, im dalej w głąb lądu tym lata są bardziej suche i gorące, a im bliżej oceanu, tym bardziej rześko :) Jednak na północnym zachodzie CA klimat jest już bardziej umiarkowany, także nie powinno być tak źle.

Co do tych terminów to wiadomo, że im wcześniej przyjedziesz tym lepiej dla Ciebie, bo więcej sobie zarobisz :) no i też dla pracodawcy przy okazji, ale z własnego doświadczenia myślę, że nie powinni raczej robić problemu, po prostu musisz im napisać wcześniej, kiedy mniej więcej będziesz na miejscu, możesz wytłumaczyć, że podróż była długa i zanim dojechałaś też na miejsce to trochę czasu potrzebowałaś na to.

Link to comment
Share on other sites

Ja się w sumie też bym pisał :) Ale to jeszcze nic pewnego, planuję z koleżankami wystartować również w te wakacje, jeszcze nie wiemy gdzie dokładnie, Kalifornia zdaje się być dobrym miejscem jak i kilka innych :) Ale przede wszystkim, kiedy wy chcecie jechać i z jakiego biura? CCUSA wydaje się fajne. U mnie niestety wcześniej niż wyjazd w lipcu nie wchodzi w grę, zajebana sesja :D

Link to comment
Share on other sites

Aha no to spoko :) a jakie opcje bierzecie jeszcze pod uwagę poza CA? Jeśli chodzi o biuro to w sumie nie wiem jeszcze z jakiego będę korzystał. Może Almatur, a może właśnie CCUSA.

Wszystko zależy od tego które będzie miało ciekawszą ofertę :) Hm w moim przypadku właśnie raczej wcześniejszy wyjazd wchodziłby w grę.. no chyba, że też będą mi robić problemy z sesją, ale mam nadzieję że nie , nie dam się tak łatwo ;]

Link to comment
Share on other sites

Poza CA? Nie wiem, w sumie pewnie pojedziemy tam gdzie nas przydzielą... a po przyjeździe i tak poszukamy własnej roboty :) Ale Kalifornia wydaje się fajna, poza tym strasznie napaliłem się na Nowy Jork, ale przeczytałem w temacie o nim, że drogo... Słuchaj, a nie wiesz czy sesję jakoś można ogarnąć, że napiszę się ją wcześniej, ewentualnie w przyszłym roku niektóre egzaminy? Bo ja też bym chciał bardzo wyjechać już w czerwcu, ale to jest właśnie główny problem no :/ Rozumiem, że każda uczelnia ma swoje zwyczaje?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...