Skocz do zawartości

Jak Po Studiach W Pl Jechać I Zostać W Usa


Szante

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moim marzeniem jest zostanie jakimkolwiek legalnym sposobem na stałe w Stanach (od tych wakacji). W czerwcu kończę studia mgr (systemem 3+2, posiadam już tytuł licencjata) z filozofii, tak więc na pewno po nim nie mogę pracować w Stanach w zawodzie :D Równocześnie przed wakacjami ukończę 2 letnią szkołę specjalność technik masażysta. Posiadam jeszcze ukończony kurs fryzjerski, jeśli to coś może pomóc :D Interesuje mnie przede wszystkim, czy w moim przypadku, na podstawie któregokolwiek z moich osiągnięć :D

- jest możliwość zdobycia wizy pracowniczej,

- jakaś opcja odbycia praktyk,

- jeśli posiada się tytuł mgr, jest możliwość zrobienia np. dodatkowego kursu z bankowości i praca w banku, czy trzeba do każdej pracy kierunkowe 5 letnie wykształcenie..?

- I ostatnie pytanie: rozważam studia w Stanach, tylko że dysponuję na razie połową potrzebnej kwoty (zakładam najtańszą opcję 10 tys. $ za rok). Sądzę, że pracując w wakacje mogłabym ją mieć tuż przed rozpoczęciem roku uniwersyteckiego. Jeśli chcę zacząć studia od września, ile wcześniej musiałabym przedstawić wyciąg z konta..? Czy mogli by to wziąć pod uwagę, że jestem w trakcie zarabiania na studia i do czasu ich rozpoczęcia będę tą kasę mieć..?

Dodam, że byłam już 3 razy na W&T, w tym roku też planuję taką formę wyjazdu i od razu chciałabym zacząć zmieniać status. No to jak mnie sprawdzą na forum to już po mnie :) Przeglądnęłam forum wzdłuż i wszerz, ale żadna opcja nie przeważa nad pozostałymi, więc chętnie zasugeruję się paroma subiektywnymi opiniami. Będę bardzo wdzięczna każdemu za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Znalazłam jeden minus tej opcji:

Amerykańskie rodziny goszczące zapewniają dla au pair kieszonkowe w wysokości 783 USD miesięcznie

Ja raczej nie skorzystam, interesuje mnie normalna praca za normalną stawkę, a to wygląda na wyzysk za prawie darmo (podobnie jak Camp). Może ktoś dysponuje wystarczającą wiedzą i chęcią, żeby odpowiedzieć na moje wcześniejsze szczegółowe pytania..? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli bylas 3 razy na w&t i nie zaiteresowalas sie jaka masz mozliwosc studiowania/pozostania legalnie w US of A to kto ma pomoc ci na tym forum.

Bedac fizycznie w kraju do ktorego chce sie emigrowac i nie dowiedziec sie jak to zrobic to rodzaj ignorancji wg mnie, ignorancji z twojej strony oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gal czasami tak jest ze ludzie leca do USA,,nie maja w glowie aby tam np studiowac,zostac a po, pewnym czasie im to przychodzi do glowy

Czy mogli by to wziąć pod uwagę, że jestem w trakcie zarabiania na studia i do czasu ich rozpoczęcia będę tą kasę mieć..?

ciekawe pytanie ale czy Ty bys komus uwierzyla ze ktos bedzie miec kase np 10000 dol us ale za jakis czas?sadze ze nie ...Urzedu to nie obchodzi ze kiedys bedziesz miec kase,,ta kase musisz miec jak bedziesz zmieniac status w USA-isc po wize studencka i to urzad interesuje a nie przyszlosc ze moze bedziesz miec....

co do praktyk to malo Ci zaplaca jesli juz ..a czasami trzeba pogodzic sie z tym ze sie dolozy do tego np zycie kosztuje,,na wizie pracownicza tez masz male szanse ale to masz na forum podane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gal ciekawe jak Ty byś się zorientował pracując po 16 godzin 7 dni w tygodniu, nie dysponując samochodem i dostępem do internetu. Jeśli nie potrafisz pomóc to sobie daruj odpowiedź w ogóle. Dzięki Sly za rzeczową odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nie powiesz mi chyba ze przez bite 4 miesiace nie mialas day offa? A nawet jezeli nie, to zawsze mozna poswiecic te pare dolarow, aby sie przejsc na uczelnie i dowiedziec szczegolow, badz pochodzic po firmach w celu wyrobienia kontaktow.

PS. Nie zeby to bylo istotne, ale nie moglem sie powstrzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Znalazłam jeden minus tej opcji:

Amerykańskie rodziny goszczące zapewniają dla au pair kieszonkowe w wysokości 783 USD miesięcznie

Ja raczej nie skorzystam, interesuje mnie normalna praca za normalną stawkę, a to wygląda na wyzysk za prawie darmo (podobnie jak Camp). Może ktoś dysponuje wystarczającą wiedzą i chęcią, żeby odpowiedzieć na moje wcześniejsze szczegółowe pytania..? :)

Podana tu stawka jest i tak bardzo wysoka, ja słyszałem najczęściej o kieszonkowym rzędu 130$-150$ tygodniowo. Poza tym mieszkanie, wyżywienie i często transport masz za darmo. Ponadto opcja Au Pair, ze względu na dużą ilość wolnego czasu i dostęp do netu, daje Ci możliwość zorientowania się we wszystkich dostępnych opcjach na własną rękę- możliwość której nie miałaś wcześniej. Możesz wtedy szukać dodatkowej pracy, rozglądać się za uczelnią etc. Bardzo ciężko jest zalegalizować pobyt w 1-2 krokach. Jeżeli poważnie myślisz o pozostaniu w Stanach to powinnaś być bardziej elastyczna i kreatywna.

Znam kilka osób które zalegalizowały swój pobyt po W&T ale o tym co przy tym rzeźbili można by książki pisać, a przynajmniej grubsze broszurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...