Skocz do zawartości

Zamiana Statusu Pobytu Z B2 Na R1


adamenty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie a propos możliwości zamiany statusu pobytu w USA. Tak się składa, że jestem katechetą w jednym z Kościołów Protestanckich , który posiada wspólną strukturę ze swoim odpowiednikiem w USA ( Kościoły tworzą ogólnoświatową federację ). Nie ukrywam, że od jakiegoś czasu myślimy z rodziną o emigracji do USA. Posiadamy również wizy typu B2 ( na, których spędziliśmy 5-cio tygodniowy urlop w USA w 2006 roku ) ważne jeszcze przez blisko 6 lat. I tu pojawia się moje pytanie - otóż aby załatwić formalności związane ze znalezieniem zatrudnienia w swoim zawodzie muszę udać się do Stanów aby znależć pracę, w którymś ze zborów itd- w związku z tym chciałbym zapytać czy będę musiał wrócić do Polski i tu załatwiać wszystkie formalności związane ze zdobyciem wizy R, czy mogę zostać w USA i tam zmienić status wizy z B2 na R1 ( zo znacznie obniżyło by koszty naszego wyjazdu ) Wiem, że istnieje możliwość zmiany statusu pobytu ( po spełnieniu pewnych warunków) z tzw pobytu turystycznego na tzw studencki, oraz z tzw studenckiego na pracowniczy dla pracowników religijnych bez konieczności wyjazdu z US. Bardzo proszę o pomoc jeżeli, któryś z Forumowiczów posiada jakąś wiedzę, bądź doświadczenie w tym temacie. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz zmienic status z B-2 na religijny BEZ wyjezdzania w USA. Wiekszosc osob wyjezdza tylko dlatego, ze chce miec promese w paszporcie aby moc podrozowac poza USA. Jesli jednak chcesz zmienic status tutaj w USA - nie ma co do tego przeszkod prawnych (chyba, ze na granicy wbija/wpisza Ci na I-94, ze nie mozesz zmienic statusus, ale to juz odrebna sprawa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci Karino za odpowiedź- szczerze powiedziawszy przeglądając forum miałem wrażenie, że to właśnie na Ciebie będę mógł liczyć :) Chciałbym Cię jednak dopytać jak długo ( w tym wypadku ) może trwać proces sponsorowania, który umożliwi nam zmianę naszego pobytu w USA z czasowego ( jaki zapewnia wiza R1 ) na permanentny- innymi słowy chciałbym się dowiedzieć, choćby w przybliżeniu, jak długo bylibyśmy "zmuszeni" do nie opuszczania terytorium Stanów zanim nie załatwimy Green Card. Chciałem też zapytać ( jeżeli coś wiadomo Ci na ten temat ) czy można, niejako od razu ubiegać się o wizę religijną emigracyjną ( imigracyjną ), czy najpierw jednak należy ubiegać się o wizę " czasową" jaką jest R1, a później niejako zmieniać jej status ? Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...