Skocz do zawartości

Mienie Przesiedlencze


lunek

Rekomendowane odpowiedzi

dzieli gal za informacje . Wlasnie dzwonilam po przewoznikach ale nikt nie potrafil mi konkretnie odpowiedziec wszyscy wiedza jak to jest ze usa do polski ale raczej odwrotnie to nie za bardzo mogli mi pomoc.

A z tym autem to wlasnie chce je wziac dlatego bo nie moge go sprzedac w polsce staram se ale jakos chetnych nie widac. wiec chce go wziazc ze soba w sumie i tak bede musiala miec tam jakies a nie mam co zrobic z tym tu wiec tak to wyglada. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

macie razje ze bardziej sie oplaca sprzedac auto w polsce niz siagnac go spowrotem do usa ale nie mam co z nim zrobic . sly to jest saab 9-3 2004 rocznik cena nie wiem czy jest wygorowana. jest taka sytuacja jak jest wyzsza cena to sie zastanawiaja dlaczego tak duzo jak opuszczam z ceny to pytaja sie dlaczego tak malo i ze pewnie auto jest uszkodzone . od 2 lat proje go uplynnic ale ciezko jest. I wlasie dlatego jak go nie sprzedam w ciazu nablizszych 2 miesiecy bede go brala raczej ze soba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cos jest nie tak z tymi kupujacymi,,zawsze sie mowi w takich przypadkach ze sie pojedzie do serwisu samochodowego-mechanika aby sprawdzic czy dany samochod mial cos z uszkodzen ..ze nie masz nic do ukrycia i sama zobaczysz co bedzie...

a i pisz jeszcze takie cos--sprzedaje tanio z powodu wyjazdu :) takie ogloszenia mozna spotkac na necie-w gazecie ;)

a cenisz go za ile jesli mozna wiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy później...

Witam !

Wracamy z żoną na stałe do Polski z mieniem przesiedleńczym ( rzeczy osobiste i samochód).

W związku z tym mam następujące pytanie : czy mając GC od 7 lat (nie mieszkałem w Polsce i nie jestem zameldowany) muszę udowadniac ,że byłem w USA ostatnie 12 miesięcy ?. Oprócz wyciągów z konta nie mam nic ,ponieważ córka opłacała wszystko.Może ktoś miał podobną sytuację to proszę o podzielenie się doświadczeniem.

dziękuję za informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym jest problem bo przepisy nic nie mówią na ten temat.

Jest tylko podany termin 12 miesięcy i kropka w innym miejscu wyczytałem ,że to celnik określa jak udowodnić pobyt.

Trudno połapać się w tym wszystkim a kłopot będzie dopiero jak po powrocie będą domagać się kwitów których nie mam.

Trudno... dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...