Skocz do zawartości

Mienie Przesiedlencze


lunek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .

Mam pytanie czy kots moze sie orientuje jak to jest z mieniem przesiedlenczym z polski do usa. Chodzi mi o to co moze wziac ze soba, czy cos sie placi i za co, jakies namiary na zaufana firme, i tak dalej. wszystko co znalazlam jest z usa do polski. A ja mam rozne rzeczy ktore chcialabym zabrac ze soba do stanow no i mam problem jesli moze prosic o czyjas pomoc, wiedze i doswiadczenie bardzo bylabym wdzieczna z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
polamer tez takim czym sie zajmuje :) tzn przesylki do USA

o tym mozesz poczytac tutaj tez:

http://www.cbp.gov/xp/cgov/travel/vacation/kbyg/

napisac,zadzwonic :)

Czesc,

Ja pare miesiecy temu przeprowadzalam sie z Polski do Stanow, wiec wiem jak to dziala.

Skorzystalismy z firmy vanguardlogistics, maja swoj oddzial w Warszawie.

Wysylalismy okolo 160 kg. mienia, zaplacilismy za to ( przysylka droga morska - idzie okolo 1 miesiaca )

750 zlotych polskich, ale za ta sama przesylke trzeba uiscic podatki i oplaty w stanach rowniez, ile to wycenia cie na miejscu

my mysieli zaplacic jeszcze okolo 300 $ zeby moc odebrac nasze rzeczy, byc moze jak przesiedlasz sie z USA do Polski, to Polska stosuje

jakies specjalne stawki dla mienia przesiedlenczego, aczkolwiek my nie slyszelismy o czyms takim w druga strone.

Ps. Firmy vanguard nie polecam, mieli problemy na kazdym kroku i opoznienie okolo 3 tygodniowe....

na szczescie juz nasze rzeczy sa w Stanach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,

ja tez mam pytanie, chociaz nie koniecznie o mienie a bardziej o gotowke...

W jaki sposob przewiezc (?) czy wyslac (?) gotowke za sprzedane mieszkanie w Polsce? Jesli zamieszkuje w USA i sprzedaje swoja wlasnosc w Polsce to jak wyglada clo? podatki?

Prosze o pomoc jesli ktos ma w tych sprawach jakies doswiadczenie bo kompletnie nie wiem jak sie za to zabrac.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kig bylo to juz opisane na forum ale jakis czas temu,,moze z pol roku temu ...moze ktos pomoze w szukaniu tego tematu :)

bo co do kwoty to do 10.000 dol us mozesz bez zadnych kwitow wwiesc jak bedziesz to wiesc, w innym przypadku musisz zlozyc stosowne papiery na granicy z jakiego zrodla ta kasa ....w Polsce powyzej 15 tys euro musisz to na granicy zglosic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi i pomoc . sprawdzilam domaexport i stwierdzam ze jest chyba najdrozsze. Zastanawialam sie czy oprocz transportu sa jeszcze jakies oplaty w usa np podatek i jak on jest liczony czy jest liczony od kazdej rzeczy jaka znajdzie sie w kontenerze. np. chce wziec ze soba samochod do stanow ktory wczesniej byl sprowadzony z usa i wlasnie sie zastanawiam czy bede musiala znowu za niego placic podatek tak samo z innymi rzeczami ktore byly kupione z stanach. Dzwonilam po roznych ludziach i nikt nie potrafil mi konkretnie udzielic odpowiedzi jak to jest z tymi oplatami na mienie przesiedlencze z polski do usa. Jezeli ma ktos moze jeszcze jakies informacje na ten temat bede bardzo wdzieczna . i jeszcze raz dziekuje za wczesniejsze odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dwon po roznych ludziach tylko skontaktuj sie z firma przewozowa lub

urzedem celnym tu w us

https://help.cbp.gov/cgi-bin/customs.cfg/ph...bmFsIHVzZQ!!

musisz wypelnic formularz i wszystkie rzeczy na wlasny uzytek, wwozisz bez cla i podatku.

Obowiazuja cie co najwyzej oplaty transportowe i portowe.

http://www.dhl-usa.com/intlsvcs/detail/pdfs/coo3299.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...