Skocz do zawartości

Wymogi Dotyczące Terminu Ważności Paszportu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przy umawianiu się na rozmowę zostałem poinformowany, że paszport musi być ważny pół roku dłużej niż przewidywany powrót z USA. Trochę mi to koliduje, gdyż te pół roku wypada w połowie czerwca, a chcę jechać na miesiąc na początku czerwca (czyli do lipca). Oczywiście na rozmowie która odbędzie się w styczniu mogę powiedzieć, że chcę jechać w maju na miesiąc, ale... czy przy wjeździe do USA również obowiązuje taki (lub inny) wymóg? Czy może się okazać, że na początku czerwca nie zostanę wpuszczony (np. posiadając powrotny bilet na lipiec - mniej niż pół roku przed końcem ważności paszportu)? Czy może imigracyjny na granicy zezwoli na wjazd, ale tylko do tego terminu (połowa czerwca).

Czy mogę mieć teraz problem z uzyskaniem wizy?

Czy mogę mieć problem z wjazdem? Problem mniejszy bo po prostu wyrobię nowy paszport przed wyjazdem i wezmę wizę w starym.

pozdrawiam

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz pelna odpowiedz:

Ważny paszport

Osoby ubiegające się o wizę powinny przedstawić ważny paszport.

Istnieje ogólny wymóg, iż paszport powinien być ważny przynajmniej sześć miesięcy ponad planowany pobyt. Jednocześnie zgodnie z umową zawartą pomiędzy Polską i USA paszporty tych krajów będą honorowane obustronnie jeszcze przez sześć miesięcy od daty upływu ważności. Osoba ubiegająca się o wizę z paszportem, który straci ważność przed upływem 6-ciu miesięcy może ją uzyskać, jednak zezwolenie na pobyt w USA zostanie ograniczone do daty ważności paszportu.

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n..._documents.html

tak wiec jak bedziesz na granicy i waznosc paszportu bedzie np 2 tyg to na tyle dostaniesz pobyt ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz pelna odpowiedz:

Ważny paszport

Witam,

mimo że na stronie ambasady jest info, że paszport może mieć krótszą datę ważności niż 6 miesięcy, to przy rozmowie telefonicznej przed wizytą zostałem poinformowany że jednak MUSI być nowy paszport, bo na granicy urzędnicy takie osoby COFAJĄ.

Czy ktoś może potwierdzić czy to prawda?

Czy warto zrobić wizę, polecieć do Stanów i zaryzykować że nie zostanie się wpuszczonym a`la Terminal 2 z Krakozji?

Proszę o odpowiedź, ponieważ mój wylot miał odbyć się za miesiąc i na pewno nie zdążę wyrobić nowego paszportu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzić to mógłby jedynie ktoś, kto miał taką samą sytuację.

Nie jestem pewna, czy ktoś zdecydował się starać o wizę, kiedy jego paszport miał tak krótki okres ważności.

Ludzie wolą wyrobić nowy dokument, a potem dopiero starać się o wizę. Chociażby po to, żeby zaoszczędzić sobie stresu, a w przyszłości nie latać z dwoma paszportami.

A miesiąc nie wystarczy, żeby wyrobić nowy paszport?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli USA nie wpuszcza ludzi z paszportami waznymi krocej niz 6 miesiecy, to taka osoba nie powinna byc w ogole do samolotu wpuszczona na lotnisku, z ktorego leci do USA, od tego sa pracownicy linii lotniczych, zeby takie przypadki wylapywac

trzeba poszukac przepisow, ale nie wydaje mi sie, zeby to byl wiekszy problem, ze sie komus konczy paszport, poprostu ta osoba nie powinna dostac wizy wjazdowej (I-94) waznej dluzej niz paszport

trzeba to sprawdzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te osoby z infolinii nie sa pracownikami ambasady usa a wiec czasami moga cos innego mowic niz urzednik w ambasadzie\

paszport wyrobisz i w tydzien czasu jak pujdziesz do kierownika urzedu i powiesz jak jest ...da sie takie cos zrobic

dzwon na centrale do ambasady i powiesz aby sie polaczyli z kims z dzialu wizowego i powiesz co ci powiedzieli na infolinii,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...