Skocz do zawartości

Zasady Pobytu Na F1


Rekomendowane odpowiedzi

lecę na intensywny kurs języka angielskiego na wizie F1 i mam w związku z tym kilka pytań. czy jeśli wybrałam sobie szkołę to przed rozpoczęciem kursu mogę ją zmienić i jeśli tak czy wystarcz że zdobędę od nowej szkoły I-20 czy coś jeszcze potrzebuję?? chciałabym tez zapytać ile godzin tygodniowo muszę mieć tego języka czy wystarczy jeśli będę chodziła w sobotę niedzielę czy muszę mieć te minimum 20 godzin tygodniowo?? i jeszcze kolejne pytanie czy jeśli zakończę ten kurs to czy obowiązuje mnie 60 dni czy 30 na opuszczenie USA i czy w tym czasie mogę znaleźć nową szkołę i załatwić nowe I-20 tylko i dalej chodzić na kurs i tym samym przedłużyć sobie wizę, tylko tym razem zapisać się już np na kursy sobotnio-niedzielne czy już ilości godzin nie mogę zmienić bo mam wizę F1 i musi to być obowiązkowo min. 20 tygodniowo?? czy po takich zmianach jeśli wrócę do Polski to czy będę mogła bez problemu lecieć znów do USA czy raczej sobie zaszkodzę takim przedłużaniem?? i do jakiego stopnia mogę przedłużać taką wizę, czy są ograniczenia czy w nieskończoność tak można?? i chyba już ostatnie bo ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia czy jeśli będę na F1 np w Nowym Jorku i będę ją przedłużać to czy bez problemu mogę jeździć z jednego stanu do drugiego czy niekoniecznie i czy jeśli zrobię prawo jazdy to będę mogła sobie swobodnie jeździć tak między stanami??

z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UlciQ jak bedziesz miec wize to bedziesz mogl pojechac do Kanady(w ruchu bezwizowym musisz miec paszport biometryczny) nawet a nie tylko po samych stanach ...Tak sam bedzie z prawem jazdy ze bedziesz mogl jezdzic....

Co do samych zmian to moze byc problem,,raz ze szkola moze byc na tzw celowniku urzedu a wtedy przedluzenia-zmiany nie bedzie,,a znow w samej Ambasadzie tez moze nie byc za ciekawie bo takie zmiany moga sie wydac podejrzane ze tak sobie skaczesz z kursu na kurs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chciała zapytać jeszcze o jedna sprawę czy na wniosku o wizę jest mi potrzebny nr administracyjny jak przekraczam granice bo wiem że dostaje się go po opłaceniu kursu ale czy jest możliwość bym mogła wlecieć do stanów i dopiero opłacić ten kurs i czy nie będzie z tym problemu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn będzie tak że jak przylecę to będę miała 15 dni do rozpoczęcia kursu więc mogę w tym czasie swobodnie zapłacić bo najpóźniej na dzień przed jest to do zapłaty i teraz nie wiem czy płacić wcześniej czy jak już przylecę? bo mam to załatwiane przez jedna z tych ciekawych agencji i nie wiem czy jak im zapłacę to czy to trafi tam gdzie trzeba i dlatego wolałabym sama zapłacić osobiście jak przylecę a nie dawać komuś kasę tym bardziej że nie wiem czy bez tego nr administracyjnego mogę bez problemu przejść przez granice jak by tak było to by było super :) bo też tak wyszło że zatrzymam się w innym miejscu niż na wniosku i chciałby dlatego płacić jak przylecę i to wtedy nie było by podejrzane ze mam zapłacone za kurs a za nocleg nie (bo tak jak sobie poszukałam to znalazłam dużo tańszy i dlatego chciałam w innym miejscu się zatrzymać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podepnę się trochę pod temat, ale z innej strony.

Chodzi o pracę na wizie F-1.

1.Wiem, że normalnie obowiązują limity pracy do 20 godzin tygodniowo. Czy występują też poza rokiem akademickim?

2. Coś mi się obiło o uszy, ale nie jestem pewny na ile to prawda: Czy można wtedy pracować tylko na campusie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...