Skocz do zawartości

Status F-1 I Praca


kopan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie odnośnie pracy w USA. Obecnie jestem, na statusie F-1, dostalem zmiane z J-1 zresztą już o tym pisałem. W wakacje bedąc na J-1 pracowałem i z koncem DS skonczylem prace. Teraz zapewne dostane W-2 i bede chcial sie rozliczyć. Jednakże w czasie wakacje podjąłem równiez prace jak trener piłki nożnej w miejscowym klubie i pracuję do dzis. Pracodawca nie chciał ode mnie dokumentów potwierdzających ze moge legalnie pracować. Uzgodnilismy stawke i pracowalem i pracuje nadal. I teraz rodzi sie pytanie. Wszystkie czeki byly imienne wiec napewno on to zadeklaruje gdzieś, pytalem go o to i powiedzial ze sprawdzi najlepsza możliwośc dla mnie (chyba dobrze rozumiem ze on to zadeklaruje skoro czeki byly firmowe na moje nazwisko). Ja tak jak ustalilem dostawalem kwote wiec podatkow on nie odprowadzal za mnie (ktoś na forum podpowiedzial mi ze bylem self contractor albo cos takiego). Wiec nie ma problemu zaplace podatek. Tylko teraz czy IRS ma powiązanie z Immigration i oni powiedza ze dostawalem czeki w czasie kiedy nie wolno mi bylo pracować?? Troszke boje sie ze moga sie o to przyczepic. Wiem ze nie wolno mi pracować na F-1 ale z tym zawodem wiąże swoja jakąs tam przyszlośc wiec ciezko mi bylo zrezygnować z tego bo naprawde duzo moge sie nauczyc od ludzi ktorzy tu pracują. NIe zarabialem kokosow ale jednak pracowalem kiedy pracowac nie moglem.Czy moze lepiej nie skladac zeznania podatkowego z tej pracy i przeczekac z mysla ze nic sie przez rok nie stanie (moja zona za 11 miesiecy bedzie mogla starac sie o obywatelstwo)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...