Skocz do zawartości

Zielona Karta Od Obywatela


berry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Byłem w swoim życiu 4 razy po wizę i raz ją otrzymałem, własnie za pierwszym razem kiedy miałem około 14 lat i nie mogłem wyjechać.

Później 3 razy pojawiłem się w konsulacie i nie dali mi wizy, ciekawostka.

Od około 3 lat ojciec jest obywatelem i wiem że 2 lata temu złożył jakieś papiery dla mnie jako syna już nie pamiętam ale najprowdopodobniej na zieloną kartę nie obywatelstwo.

chciałbym dopytac jak długo trwa taki proces, ponieważ 2 lata już odczekałem, a adwokat ojca stwierdził że może to potrwać jeszcze 2-3 lata, czy to faktycznie tyle trwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj;)

Ja takze jestem w tej samej kategorii co Ty czyli F1.Czeka sie okolo 5 lat,moze byc dluzej to zalezy ile w danym roku wiz emigracyjnych daja w USCIS.Na stronie ktora podal Ci sly6 jest kolejka ktora przesowa sie miesiecznie mniej wiecej 2 miesiace.Bywalo,ze w miesiacu przesunelo sie o kilka miesiecy ale bywalo,ze w 2006r przez caly rok nic sie nie ruszylo.

Ja mam zlozona w sierpniu 2005.

Zmiana w tym biuletynie jest raz w miesiacu okolo 8-12 dnia miesiaca.Nowy na marzec bedzie za kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz papiery sa rozpatrywane z 2001 roku :

http://www.travel.state.gov/visa/frvi/bull...letin_4611.html

mozesz biuletyn sprawdzac co miesiac ,,

Mała poprawka - kolega jest w kategorii F1 nieżonaty syn obywatela

Obecnie rozpatrywane są wnioski złożone przed 01 czerwcem 2004.

Pamiętaj, że jeśli się ożenisz przeskoczysz do innej kategorii i wtedy jeszcze dojdzie Ci z 3 lata czekania.

Ja miałem złożone 09/2003 i teraz kończę już załatwiać procedurę. Czekam na interview w ambasadzie.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około 3 lat ojciec jest obywatelem i wiem że 2 lata temu złożył jakieś papiery dla mnie jako syna już nie pamiętam ale najprowdopodobniej na zieloną kartę nie obywatelstwo.

Nie ma takiej mozliwosci zeby twoj ojciec "skladal dla ciebie jako syna na obywatelstwo". Tylko zielona karta.

Reszta tak jak ludzie juz napisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...