Skocz do zawartości

Kupno Samochodu W Usa


ambush

Rekomendowane odpowiedzi

może tu w polsce można poprosić ubezpieczyciela o historię jazdy i w amerykańskim oddziale tej firmy wykupić ubezpieczenie

Nie sądzę, żeby to coś pomogło. Po prostu poszukajcie najtańszej oferty. Kalifornijskie prawko i tak będzie trzeba zrobić, więc im szybciej tym lepiej. Z kupieniem ubezpieczenia na polskim prawku może też nie być łatwo. Ogólnie jeśli o ubezpieczenie chodzi, to obecnie można wszystko zrobić przez internet - wstępna wycena łącznie z wykupieniem ubezpieczenia. Możecie więc poszukać jeszcze będąc w Polsce, popytać i nawet wycenić, ale do tego byście musieli wiedzieć jaki dokładnie będziecie mieć samochód. Ja niedawno kupiłem 20-letniego nissana, prawko kalifornijskie mam jakoś od września, i płacę niecałe $45 na miesiąc, więc nie jest chyba jakoś drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

dzięki za odzew.

hmm teraz mam wątpliwości co do prawka. na stronie californijskiego dmv jest napisane że nie musze wyrabiać ichniejszego prawa jazdy, ,,If you are a visitor in California over 18 and have a valid driver license from your home state or country, you may drive in this state without getting a California driver license as long as your home state license remains valid." dlaczego więc twierdzisz że trzeba?ze względu na zmniejszenie kosztów zakupu samochodu i ubezpieczenia?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie californijskiego dmv...

Chodziło mi o ubezpieczenie, a to nie ma nic wspólnego z DMV.

dlaczego więc twierdzisz że trzeba?ze względu na zmniejszenie kosztów zakupu samochodu i ubezpieczenia?

Nie napisałem, że trzeba, tylko że może nie być łatwo. Nie wiem jak to wygląda, ale słyszałem, że są takie firmy ubezpieczeniowe co w ogóle nie chcą ubezpieczać jak nie masz kalifornijskiego prawka.

Napisałem "Kalifornijskie prawko i tak będzie trzeba zrobić" w sensie bardziej ogólnym. Jak chcecie kupić samochód to pewnie chcecie trochę posiedzieć, a wtedy stanowe ID pewnie będzie prędzej czy później potrzebne (chociażby kupno alkoholu czy wejście na imprezę). Samo wyrobienie to nie problem - jakieś $30 i dwa dni w DMV (test pisemny i praktyczny), ale jak już się zda to na prawko czeka się kilka miesięcy, więc dobrze jest zabrać się za to jak najszybciej po przyjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj nie chodziło mi o kupno samochodu a oczywiście o ubezpieczenie..to z rozpędu;)

przyznam szczerze że to prawko a w zasadzie ceny ubezpieczenia mnie przerażają...

msc czekanie na odbiór świstka też nie brzmi wesoło...(nie mówiąc o SSN i innych bajerach)to jakaś masakra:].

w takim wypadku chyba na początku kupimy samochód i ubezpieczenie takie jakie nam dadzą i jednocześnie bedziemy sie starać o prawko ichniejsze żeby z czasem obniżyć koszta...innego wyjścia nie widzę..:/

dzięki serdeczne za odp:)

Chodziło mi o ubezpieczenie, a to nie ma nic wspólnego z DMV.

Nie napisałem, że trzeba, tylko że może nie być łatwo. Nie wiem jak to wygląda, ale słyszałem, że są takie firmy ubezpieczeniowe co w ogóle nie chcą ubezpieczać jak nie masz kalifornijskiego prawka.

Napisałem "Kalifornijskie prawko i tak będzie trzeba zrobić" w sensie bardziej ogólnym. Jak chcecie kupić samochód to pewnie chcecie trochę posiedzieć, a wtedy stanowe ID pewnie będzie prędzej czy później potrzebne (chociażby kupno alkoholu czy wejście na imprezę). Samo wyrobienie to nie problem - jakieś $30 i dwa dni w DMV (test pisemny i praktyczny), ale jak już się zda to na prawko czeka się kilka miesięcy, więc dobrze jest zabrać się za to jak najszybciej po przyjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawko czeka się długo i tak, a jak się nie jest obywatelem to jeszcze dłużej, bo DMV musi potwierdzić legalność przebywania w USA. Nie wiem czemu ogólny czas oczekiwania jest ostatnio wydłużony. Ja czekałem cztery miesiące. Od razu po zdaniu egzaminu dostaje się prawko tymczasowe, na papierze, ale ono nie jest prawomocnym ID. Numer SSN dostaje się z miejsca w urzędzie. Na kartę się trochę czeka, ale tylko parę tygodni, nie tyle co w przypadku prawka. Nie ile chcecie wydać na samochód, ale zobaczcie czy nie będzie się Wam opłacać wypożyczyć np. na miesiąc. To nie wymaga praktycznie żadnej papierkowej roboty i da Wam czas na załatwienie innych spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedziemy tam na rok z możliwością przedłużenia, wszystko legalnie:)-kontrakt z uczelnią. W takim wypadku raczej małoo płacalne będzie wypożyczenie:)no nic...postaramy się mocno przyspieszyć sprawę, słyszałam że niektóre dok. działają jak złoto;):)..sprawdzimy jak dojedziemy.

ps. c4r0 może znasz kogoś kto chciałby wynająć mieszkanie od połowy maja?najlepiej,bo najbliżej w beverly hills :) chyba daruje sobie mieszkanie gdzieś dalej bo słyszałam że dojazdy są dosyć skomplikowane i drogie:/

wiem że to nie w tym wątku, jak/jeśli:) c4r0 odp przeniose do innego wątku;)

dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy stan jest inny i ma inne zasady, np: w CO nie trzeba byc rezydentem lub obywatelem aby samochod zarejestrowac, nie trzeba miec stanowego prawka, paszport wystarczy, mozna miec ubezpieczenia na miedzynarodowym prawku. Wyrobienie prawa jazdy to kwestia $32-35 i jak sie chce mozna zrobic w 2 dni, poczta przychodzi najczesciej po 7-10 dniach. Trzeba miec legalny status! Jak juz wspomnialam co stan to inne zasady, czesto co osoba w okienku w DMV to inna wiedza :). Najlepiej wejsc na strone internetowa DMV danego stanu i sie zapoznac z wymogami. Co do ubezpieczenia samochodu, to trzeba troche poszukac, bo wiele firm oferuje inne warunki, bardziej lub mniej korzystne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...