Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna


Rekomendowane odpowiedzi

cześć!

W lipcu lub sierpniu chcę jechać do Los Angeles na wizie turystycznej. Poznałam miłych ludzi stamtąd i chcę ich poznać (a oni mnie). Chce tam polecieć na miesiąc. Pieniądze będę miała z pożyczki rodziców. Może tak być? Poza tym na wniosku DS-156 jest pytanie: "Pod jakim adresem zatrzyma się Pan/Pani w USA". Co mam wpisać, jeżeli nie znam dokładnego adresu? Wiem, że będzie to Hollywood lub okolice ale to tyle...przecież to raczej mało prawdopodobne, że trafi się ktoś, kto już teraz zechce mi wynająć mieszkanie! To jeszcze pół roku! Poza tym teraz jestem uczennicą ale jestem w 3 LO więc w lipcu już nie będę, a studentką jeszcze też nie. Czy to jakiś problem? Proszę, pomóżcie mi, to bardzo ważne. A-jeszcze jedno-czy przy tym stanie rzeczy mam dużą szansę na wizę, a jeżeliby mi już ją przyznano, to ile się czeka na jej wydanie? 3 miesiące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzę do 2 kl. gimnazjum. za 3 dni jadę do warszawy do konsulatu starać sie o wizę turystyczną. mam nadzieję, że ją dostanę ( do Nashville TN zamierzam pojechać z koleżanka i jej mamą one mają już wize na 10 lat- w stanach były juz 3 razy ja bd jechala jak dostane wizę po raz1 zamieżam trochę pozwiedzać florydę itp) prosze powiedzcie mi jak mam sie zachowywać przy konsulu, co mówić, a czego raczej nie... Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC!!!

zapomniałam dodać, ze planuje pojechac do TN pod koniec czerwca , na miesiąc... (jak oczywiście dostane wize turystyczna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznałam miłych ludzi stamtąd i chcę ich poznać (a oni mnie).

Tzn. przez internet? Oczywiście jeśli można wiedzieć :)

Pieniądze będę miała z pożyczki rodziców. Może tak być?

yyy... a niby dlaczego by tak nie mogło być? Po prostu podczas ubiegania się o wizę we wniosku DS-156 w odpowiednim punkcie wpisz, że koszt podróży pokrywają Twoi rodzice i wszystko gra.

Poza tym na wniosku DS-156 jest pytanie: "Pod jakim adresem zatrzyma się Pan/Pani w USA". Co mam wpisać, jeżeli nie znam dokładnego adresu? Wiem, że będzie to Hollywood lub okolice ale to tyle...

Można wpisać adres jakiegoś hotelu... Poszperaj w necie a poznasz dokładny adres, lub zapytaj znajomych :( Swoją drogą.. Hollywood..? No fajnie tylko... nie wiem ile będziesz miała pieniędzy ale ja bym tam raczej nie radził się zatrzymywać... rzeczywistość nie jest tak piękna jak marzenia.. Ceny są tam kosmiczne, ja bym na Twoim miejscu poszukał nieco innego miejsca..

Poza tym teraz jestem uczennicą ale jestem w 3 LO więc w lipcu już nie będę, a studentką jeszcze też nie. Czy to jakiś problem?

Problem? Hmm wydaje się to być żadnym problemem... Na Twoim miejscu ubiegałbym się o wizę już teraz, po co na szybko we wakacje?? Tak to byś już miała spokój i czas na kupno biletu..

A-jeszcze jedno-czy przy tym stanie rzeczy mam dużą szansę na wizę,

Umów się na rozmowę z konsulem, a on oceni jakie są Twoje szanse. Nie mów więcej niż on będzie sobie życzyć, nie stresuj się. Odpowiadaj tylko na jego pytania i mów prawdę. Przygotuj się jednak na pytania co ze szkołą po wakacjach, skoro kończysz studia... Obmyśl sobie teraz, jakie masz plany co do nauki po liceum żebyś wiedziała, co odpowiadać.. nie możesz podpaść bo konsul jest zawsze wyczulony na różne podejrzane zachowania..

a jeżeliby mi już ją przyznano, to ile się czeka na jej wydanie? 3 miesiące?

Skąd wzięłaś te 3 miesiące? Jeśli konsul zdecyduje się wydać Tobie wizę, zabierze Twój paszport i najprawdopodobniej w ciągu 5 dni przyjedzie paszport z wizą kurierem DHL.

monika.g.:

chodzę do 2 kl. gimnazjum. za 3 dni jadę do warszawy do konsulatu starać sie o wizę turystyczną. mam nadzieję, że ją dostanę ( do Nashville TN zamierzam pojechać z koleżanka i jej mamą one mają już wize na 10 lat- w stanach były juz 3 razy ja bd jechala jak dostane wizę po raz1 zamieżam trochę pozwiedzać florydę itp) prosze powiedzcie mi jak mam sie zachowywać przy konsulu, co mówić, a czego raczej nie... Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC!!!

Dlaczego w kolejnym wątku piszesz to samo? ;) Skąd mamy wiedzieć? Nie możemy ot tak powiedzieć, co masz mówić.. Zależy co wpiszesz we wniosku.. Mów prawdę, i tylko to o co poprosi konsul.. nie mów za dużo, tylko szczerze i konkretnie. Powiesz co chcesz zobaczyć, z kim jedziesz i kogo chcesz tam odwiedzić, skąd będziesz miała pieniądze na podróż, na jak długo lecisz itd. oczywiście jeśli w ogóle zapyta o to konsul. Nie stresuj się :)

zapomniałam dodać, ze planuje pojechac do TN pod koniec czerwca , na miesiąc... (jak oczywiście dostane wize turystyczna)

Fajnie, ale po co nam to wiedzieć? :) Tak na przyszłość... jeżeli chcesz coś dopisać to jest taka opcja jak EDIT, a nie pisz drugiego posta bezpośrednio pod :)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy że mogę wpisać byle jaki adres nawet jeżeli nie zatrzymałabym się tam? Trzeba koniecznie wypełniać tę rubrykę? Dzięki za radę z Hollywood ale stamtąd będę miała najbliżej :) I mam nadzieję, że 10 000 zł mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi ludzmi z internetu jest roznie i jeden Konsul sie bedzie pytal a inny znow nie i warto wiedziec o nich cos wiecej niz imiona ,,np co robia ,czy pracuja a jesli tak to gdzie,,aby nie wyszlo ze znajomi z internetu sa na niby a wtedy mozna wyjsc bez wizy

iman nie ma tak ze jak wpiszesz cos we wniosku to bedzie ok,,to ma byc wiarygdonie i tyle,,mozna nic nie wpisywac w rubryce gdzie sie zatrzymasz ale wtedy trzeba nie zle mowic ze Ci znajomi Nas nie przenocuja a my sobie sami poradzimy z noclegiem tzn na miejscu cos sie znajdzie..

Bloosik nie dopisal waznej sprawy,,,jesli sie nadal uczymy to warto isc teraz o wize niz zaraz przed matura lub tez po maturze,,wtedy nie ma myslenia co wpisac co sie robi i oczywiscie nalezy powiedziec co sie bedzie robic po skonczonej nauce,,czym wiecej realnych odpowiedzi tym lepiej...

1 milion zlotych Ci moze nie wystarczyc aby dostac wize,.,musisz pokazac ze wrocisz i nie bedziesz tam pracowac nielegalnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście teraz zamierzam dzwonić do Ambasady! (mam ferie). A co do tych "ludzi z internetu" wiem, że to może wam się wydać dziwne ale znam ich bardzo dobrze. Zamierzałam wynająć mieszkanie przez internet ale w jakimś realnym czasie (za 2-3 miesiące) a wizę przecież wyrobię już teraz (oczywiście o ile mi ją przyznają :) ). Więc co radzicie-nic nie wpisywać w rubryce o adresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...