Skocz do zawartości

Co Gdzie I Jak-dla Przyszłego Studenta.


Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam jeszcze czas... Jestem dopiero w 2 klasie Lic w Krakowie. Myślę aby wyjechać i uczyć się zagranicą, zależy mi na Stanach. Wiem że, takich jak ja jest mnóstwo i wiele osób po prostu "chce".

Ja jednak mam już pewne doświadczenie. Trzy lata spędziłem w szkole międzynarodowej(wtedy jednak nie doceniałem tego heh... dopiero teraz kiedy wróciłem do Polski widzę co straciłem...) więc w moim przypadku język nie był by problemem. Jednak nawet nie wiem jak się za to wszystko zabrać... Jakie są w ogóle szanse na mój wyjazd. Gdzie szukać pomocy? Może ktoś jest z Krakowa, jest w podobnej sytuacji i potrafi powiedzieć coś więcej na ten temat.

PS: Proszę potraktować mnie poważnie : )

Serdecznie pozdrawiam

Adaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse sa niezle jezeli masz pieniadze. Rok studiow w USA, dla studenta miedzynarodowego, moze kosztowac powyzej $50,000 na rok. Zacznij od przemyslenia na co stac twoja rodzine, poczytaj tez:

www.pso-usa.org - po polsku, strona internetowa o studiach w USA, z naciskiem na rejon NY

www.collegeboard.com -- ta i princetonreview to najbardziej znane strony amerykanskige na temat studiow. Tam sie dowiesz o uczelniach, kosztach, testach itp.

www.princetonreview.com

Notabene - amerykanie przewaznie zdaja testy na studia pod koniec 3go roku liceum, wysylaja papiery na uczelnie w jesieni i zimie 4go roku. Wszystko wiec zaczyna sie wczesniej niz w Polsce, wiec na 2gim roku liceum w Polsce nie jest za wczesnie zeby sie za to wszystko zabrac.

Good luck!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ta cena jest w przypadku szkoły prywatnej/studiów? Czy Collage w USA traktujemy jako studia u nas w Polsce ? Nie orientuje się jak to jest w Stanach dokładnie. W Holandi w szkołach międzynarodowych jest Collage i to jest odpowiednik High School w Stanach. Więc jak to do końca jest ?

Serdecznie Pozdrawiam

Adaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ta cena jest w przypadku szkoły prywatnej/studiów?

Nie. Studenci międzynarodowi płacą ogromne pieniądze za naukę niezależnie od tego czy szkoła jest prywatna czy publiczna.

Pogoogluj "international student tuition".

Czy Collage w USA traktujemy jako studia u nas w Polsce ? Nie orientuje się jak to jest w Stanach dokładnie. W Holandi w szkołach międzynarodowych jest Collage i to jest odpowiednik High School w Stanach. Więc jak to do końca jest ?

College w USA to tzw. post-secondary education. Może to być zarówno szkoła dwuletnia po której uzyskujesz tytuł associate, jak i policealna szkoła zawodowa, jak i szkoła czteroletnia po ukończeniu której dostajesz tytuł bakałarza. System edukacji w USA jest inny niż w Polsce.

Pisano o tym wielokrotnie na forum, a Google nie gryzie :) Nie piszę tego złośliwie, po prostu podejrzewam że większości forumowiczów nie będzie się chciało po raz enty wystukiwać kilometrowych odpowiedzi.

Jak nie lubię Wikipedii, tak tu napisano coś sensownego: http://en.wikipedia.org/wiki/College#United_States

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, ludzie! Za studia w Stanach nie trzeba placic 50000 dolarow. Istnieje kilkanascie uczelni ktore sa tzw 'needs-blind' co w efekcie oznacza, ze jesli sie dostaniesz to dadza ci pelne stypendium. Dobrym przykladem jest Harvard. Wiecej na ten temat: http://naukazagranica.pl/ albo http://www.harvardpolishsociety.org/pl/undegraduate.htm . Pamietaj ze aplikacje sklada sie na poczatku trzeciej klasy liceum - do wakacji zatem musisz miec rozeznanie co i jak. Jesli masz wiecej pytan to zapraszam na http://naukazagranica.pl/forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realia sa takie, ze wiekszosc cudzoziemcow placi, i placi ogromne kwoty, aby studiowac w USA. Ligia Bluszczowa odrzuca 92% aplikantow, wiec szanse sa dosyc male ze nawet bardzo wykwalifikowany kandydat sie tam dostanie. A liczba szkol ktore daja stypendia dla miedzynarodowych studentow jest dosyc mala - i ze wzgledu na kryzys w USA (ktory mial ogromny i negatywny wplyw na rezewy finansowe wszystkich szkol, w tym Harvard) jest coraz mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...