Skocz do zawartości

Karta Euro 26 Czy Legitymacja Studencka Międzynarodowa?


kreskaa

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się na camp i słyszałam ze dobrze mieć legitymacje studencką międzynarodową. Jednak niedawno dowiedziałam sie także o karcie Euro 26... Mozecie mi przybliżyć + i - każdej z nich. Euro 26 jest droższa i ma ubezpieczenie a z drugiej strony, ubezpieczenie mam...ale na campie a w przyszłości w razie wyjazdów zawsze się przyda...Doradźcie...Dzięki z góry za pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednikiem euro26 w USA jest karta ISIC (właściwie jest to rozszerzenie euro na USA i Kanadę i chyba Japonię). Wykupuje się ją od października do końca następnego roku (można wykupić póżniej, ale termin ważności pozostaje taki sam). Jeśli dobrze pamiętam to kosztuje ok. 140 zł. Zawiera ubezpieczenie i szereg zniżek. Warunkiem jej wykupienia jest to, że trzeba być studentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie wystarczy mi legitymacja między narodowa. Ona też daje zniżki.Co prawda nie ma ubezpieczenia,ale mam ubezpiecznie-program Camp. Sprawdzałam stronę Euro 26 i takt eż mi sie wydawało że USA nie było wymienione spośród krajów honorujących te zniżki. Pomyślę jeszcze nad tą za 140zł. A jest ważna tylko rok....? Hm...a gdzie sie ja wyrabia?Bo ta leg.międzynarodowa to można wyrobić w każdym biurze podróży? hmmm zastanawiam się nad tą legitymką a tą za 140zł. W takim razie mam jeszcze pytanie,może sie ktoś orientuje,mam umowę na Camp i tam jest ubezpieczenie na 90 dni, i muszę później wrócić.A czy mając tą kartę za 140zł będę mogła zostać dłużej?

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dluzej zostac legalnie?bo ta karta jesli bedzie wazna to na samo ubezpieczenie i znizki i nic po za tym...

ubezpieczenie na terenie USA :

http://euro26.pl/pl/ubezpieczenie/ubezpiec...usa_i_kanadzie/

jak wyrobic karte euro26:

http://euro26.pl/pl/wyrob_karte

a tutaj masz tematy o euro26:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?act...hlite=%2Beuro26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie wykupiłam ISICa w almaturze. trochę mi sie przydał na poczatku pobytu (szczegolnie jak wymagali ode mnie dokumentu jak mi sie np piwa zachcialo - przeciez nie bede z paszportem biegac) problem byl glownie taki, ze za kazdym razem musialam tlumaczyc ze to taka leg studencka itp. w wielu miejscahc w ogole mi tego nie akceptowali (np w duzych sieciach sklepow nie moglam sie zaopatrzyc w zaden alkohol) a o znizkach to juz w ogole nie ma mowy. zreszta nie zauwazylam zeby tu bylo specjalnie duzo znizek dla ogolu studentow. co innego jak masz legitymacje konkretnego uniwerku - wtedy mozna dostac znizki w bardzo wielu miejscach poczynajac od fryzjera a konczac na wypozyczalni samochodow. a co do ubezp w ISIC to musisz wiedziec ze to dziala na zasadzie ZWROTU kosztow leczenia. to oznacza ze jak musisz isc do lekarza szpitala itp to musisz zabulic z wlasnej kieszeni a oni ci potem oddadza... nie jestem pewna czy w przypadku jakis konkretnych wypadkow tez tak dziala ale chyba tak. dlatego ja sobie wykupilam na miejscu ubezpieczenie amerykanskie (najtansze to jakies 80$ na miesiac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieprawda, że działa na zasadzie zwrotu. Tzn. w części prawda, w przypadku, gdy rachunek jest do 200 $- wtedy płaci się za swoje, a po powrocie dostaje się zwrot. Natomiast jeżeli idzie się na "poważniejsze" leczenie, to wtedy trzeba skontaktować się w miarę możliwości z ich agentem i on już wszystko załatwia ze szpitalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dluzej zostac legalnie?bo ta karta jesli bedzie wazna to na samo ubezpieczenie i znizki i nic po za tym...

Legalnie. Ja jadę na camp,Wiza jest ważna do października jakoś. Ale ubezpieczenie tylko 90 dni od wyjazdu. a za każdy tydzień trzeba albo płacić 50zł,albo trzeba natychmiast wrócić do PL. Pytam czy w wypadku gdy bd dłużej niż 90 dno to to ubezpieczenie z karty,pozwoli na to bym została dłużej(np.do końca wizy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...