Skocz do zawartości

Ponowny Wjazd Do Usa Po Turystycznym 5msc Pobycie


cornelai123

Rekomendowane odpowiedzi

hej :)

bylam w usa 5 miesiecy na wizie turystycznej ,nie przedluzalam jej poniewaz kazdy na tym forum mnie sttraszyl ze juz nie wjade potem .wiec wracam do pl .czyli bylam legalnie wszystko jest ok. czy jest mozliwosc ponownego wlotu do usa np za miesiac lub za 2 ?poniewaz beda tak wielkie zawody taneczne na ktore chcialabym pojechac ,czy jest mozliwosc ze mnie wpuszcza bez problemu? moge im pokazac plakat lub zaproszenei na zawody albo jakies dyplomy by udowodnic ze jestem tancerzem . jeszcze takie pytania na ile oni dni/miesiecy zazwyczaj daja za 2 razem? czy jest mozliwosc znowu na 6? czy moge sobie pomarzyc?

czy mogli by mnie wpuscic znowu na 6 miesiecy gdybym udowodnila ze mam kase by tam przebywac i sie utrzymywac bez pracy na czarno i gdybym powiedziala ze jade sie rozwijac w tancu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam na wakacje- 3 miesiące (pozwolenie mialam na 6 miesięcy). Wróciłam do Polski w październiku. Potem poleciałam na początku grudnia- na miesiąc, na święta (czyli po ok. 2.5 miesiąca od poprzedniego pobytu). Dostałam pozwolenie znów na pół roku, choć rozmowa na lotnisku była dosyć ciężka;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam taką sytuację, że jechałam znowu do rodziny. W Polsce studiuję.

Urzędniczka zadawała mi mnóstwo pytań, których w życiu bym się nie spodziewała... Przez moment myślałam, że już wrócę do Polski;/

Nie pamiętam wszystkich pytań, ale były to np.: kiedy ostatni raz byłas w USA? Ile czasu byłaś? Kiedy wróciłas do Polski? Co robisz w Polsce? Co bedziesz robic w USA? Do kogo przylecialas? Jak dlugo zostaniesz? Kiedy zaczynasz szkole? Ile czasu jest tu Twoja rodzina? Czy sa tu legalnie? Skoro wujek jest tu 12 lat, to czemu jestes u niego dopiero 2 raz? (to pytanie kompletnie mnie rozwalilo, powiedzialam, ze wczesniej bylam w liceum i nie mialam tyle wolnego czasu, co teraz), Pracujesz w Polsce? Skoro nie pracujesz to skad wzielas pieniadze na bilet?

Ogólnie było tego strasznie dużo. No ale skończyło się dobrze:)

Aha, i jeszcze zostałam spytana o bilet powrotny. Musiałam go pokazać i urzędniczka bardzo dokładnie go obejrzała, więc myślę, że wbrew temu co mówią niektórzy, jednak warto mieć go przy sobie...

I mam taką swoją teorię... nie wiem czy prawdziwą, może ktoś to zweryfikuje... Wydaje mi się, że oni na ogół dają te pieczatki na 6 miesiecy, bo po prostu nie chce im sie ich przestawiac na inna date;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wrazie czego bedziesz musiala pokazac na granicy ze mialas sie za co utrzymac oraz tez ze nie robilas na czarno

jesli bedzie jakiekolwiek zawachanie lub tez nie janosc to moze byc nie wesolo

lub tez bedzie nastepne 6 miesiecy lub tez mniej i zadne zaproszenie moze nie pomoc ze chcesz byc dluzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...