Skocz do zawartości

Pytanie Odnośnie Ds 156


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do Was, a mianowicie chodzi mi o formularz DS 156 a konkretnie o punkt nr 37 . W Stanach mam dwoch braci i jedna siostre, wszyscy maja zielona karte i w tym punkcie 37 nie ma wystarczajaco duzo miejsca zeby wpisac cale moje rodzenstwo ktore tam przebywa ;/ Co mam tam zaznaczyc i co wpisac w pustym miejscu w ktorym wpisuje sie status osoby ktora tam przebywa? Mam wpisac "Zielona Karta" czy moze "Rezydent"

Z gory dziekuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, wiec wpisze " rezydent "

A jak zrobic zeby umiescic 2 braci i 1 siostre w tym punkcie nr 37 ?? Zaznaczyc w formularzu, ze mam tylko jednego brata, a konsulowi na rozmowie powiedziec ze mam jeszcze jednego brata i siostre i ze nie bylo miejsca jak ich wpisac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, co prawda sam nie wiem czy w tym dziale powinienem to napisac ale widze, ze tutaj ktos wchodzi wiec licze, ze i mi ktos pomoze.

Mam 18 lat i wraz z moja dziewczyna chcielismy do USA pojechac jako ze ona ma tam rodzine i juz tam kilka razy byla to i chciala abym ja tam z nia pojechal. Zastanawia nas czy jechac w te wakacje gdzie mamy jeszcze rok szkoly, czy lepiej jechac za rok kiedy szkole juz skonczymy.

A oto moje pytania...

Na te wakacje wize bym zapewne dostal bo jescze przede mna rok nauki a i jakies zaproszenie Ciocia by wyslala, no ale czy otrzymam ja za rok? Sa jakies szanse? Pewnie pomysla ze skonczylem szkole i do roboty tam chce isc, a wiadome jest ze ja tam nie chce spedzic ani dnia dluzej niz bede mogl.

Jesli czyta to ktos kto sie troche orientuje to bede wdzieczny jak mi cos poradzicie, czy lepiej jechac w tym roku czy w nastepnym.

Z gory dziekuje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezydent to tez osoba ktora jest rezydentem danego stanu a jest nielegalnie,ja bym wpisal rezydent GC dla pewnosci :)

co do braci to wpisz,,bracia razy 2 ;)

sa osoby ze jada teraz jak sa w szkole a sa takie ze sa juz po szkole i wize otrzymuja ale nie zawsze tak jest,,jesli mozesz to teraz idz po wize bo nie bedziesz myslal nad tym co masz wpisac w ds

bo ze chodzisz do szkoly to nie oznacza ze wrocisz na czas,,pare osob zostalo nielegalnie w USA a byli studentami ..I teraz jak zle wypadniesz to wyjdziesz bez wizy

do tego dobrze sie spytaj czy ta rodzina chce Ciebie widziec bo roznie w zyciu bywa,,bo dziewczyna moze duzo chciec a rodzinna moze miec pewne ale ,,chyba ze chodzi o RODZINE z duzym R ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat rodzina przez duze R i to najpierw Ciotka mojej dziewczyny mnie zaprosila wiec o to sie nie martwie ;-)

A co do wizy to dzieki wielkie za informacje, mam nadzieje ze ja dostane, ale przeciez starajac sie o nia za rok bede nadal uczeszczal do szkoly a wrazie cos bede mogl pokazac jakis tam papier ktory skladalem na studia, to chyba wielkiej roznicy nie robi, czy ja nadal w liceum czy juz po.

No chyba ze pan w konsulacie zyje w swiecie filmow ze ja tam pojade zrobie sobei falszywe papiery i bede szefem mafi, nie mowiac nic o opanowaniu przeze mnei jezyka angielskiego, kiedy ja ani me ani be po angielsku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...