Skocz do zawartości

Jak Wygląda Rozmowa I Czy Mam Szanse Na Wize?


Rekomendowane odpowiedzi

ale jakieś wątpliwości jednak mógł mieć, bo dostałaś na 2 lata, nie na 10

ogólnie temat wałkowany w prawie każdym pytaniu, nikt nie może stwierdzić czy dostanie się wizę, czy nie, można najwyżej trafić na kogoś, kto był w podobnej sytuacji i mieć jakieś rozeznanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2. pamiętaj żeby wniosek mieć wydrukowany na drukarce laserowej!!! - ja kiedyś miałem na atramentowej i został odrzucony - musiałem iść do pobliskiej kafejki internetowej i jeszcze raz wypełniać

6. wg. mnie twoje szanse to 50/50 z lekkim wskazaniem na "raczej nie" ponieważ:

mało co łączy cię z naszą ukochaną ojczyzną - nie masz własnego mieszkania, nie masz własnej firmy, nie masz dobrze płatnej pracy, nie zostawiasz w kraju żony i dzieci, sytuacja materialna raczej kiepska, jesteś młody i dopiero zaczynasz "dorosłe" życie - to jak właściwie chcesz udowodnić, że nie zostaniesz w USA?

W tej sytuacji ratowałyby cię liczne podróże zagraniczne jeżeli takie odbyłeś - ich potwierdzeniem jest paszport z wizami i pieczęciami kontroli granicznej - świadczy o tym, że skoro dużo podróżujesz to masz dobrą sytuację materialną w Polsce - to jeden plus, jesteś rzeczywiście podróżnikiem i chcesz pojechać do USA pozwiedzać - to drugi plus, masz jeszcze jakieś plusy?

Ale nie załamuj się bo do odważnych świat należy - życzę ci powodzenia.

Nie wiem czy tak "mało co" mnie łączy z Polską. :/ Przecież tutaj studiuje z zamiarem ukończenia studiów i odbywam i po przyjeździe zapewne dalej będę odbywał praktyki studenckie. Podróże owszem odbywam. Co roku jeżdżę za granice na wakacje na południe Europy, ale raczej w granicach UE, więc pieczątek z reguły nie mam. :)

Czyniąc zadość Twojej dociekliwości - tak mam dużo plusów! ;)

Odnośnie drugiego punktu mam pytanie do innych. Czy rzeczywiście wniosek musi być wydrukowany na drukarce laserowej?

Jak dzwoniłem na infolinie powiedziano mi, że może być na atramentowej, jeśli wyraźnie drukuje. Moja drukarka wyraźnie i dobrze drukuje (urządzenie wielofunkcyjne HP), ale jeśli to prawda co mówi Ghost70 to wydrukuje jeszcze raz wniosek na laserowej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie w ogole to ma znaczenie, czy ktos dostaje wize na rok czy na 10 lat? w koncu ubiegajac sie o wize mamy w planach najblizszy wyjazd, jesli zajdzie taka potrzeba, zeby jechac ponownie, to trzeba sie poprostu udac po kolejna wize, wiec nie bardzo rozumiem w czym problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu może nie ma, ale jednak czymś się kierują dając niektórym wizę na 10, innym na 2, a innym na 1 rok.

Fakt, że ma się na myśli najbliższy wyjazd, ale po co wtedy były by wizy kilkuletnie, skoro mogli by wydawać wizy tylko na 1 wjazd na terytorium USA i kazać za każdym razem przychodzić po nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. czy może mi ktoś udzielić odpowiedzi na pytanie, czy w sytuacji, gdy wypełniłem wniosek (DS 156) on line, wydrukowałem itd. umówiłem się na spotkanie z konsulem i nagle zauważyłem błąd na wniosku, chwila nieuwagi i podałem błędną datę ważności paszportu, czy w takiej sytuacji mogę jeszcze raz wypełnić ten wniosek, wydrukować go i z prawidłowym iść na umówione spotkanie z Konsulem? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...