Skocz do zawartości

Ds-230 Jakie Dokumenty


Inezand

Rekomendowane odpowiedzi

Kompletuje dokumenty i mam pytanko,

czy musze wysylac do NVC zupelny odpis aktu urodzenia meza ( to on sklada na mnie petycje) wraz z jego tlumaczeniem i kserokopia?

Poza tym:

-zupelny odpis aktu urodzenia / tlumaczenie/ kserokopia

- zupelny odpis aktu malzenstwa / tlumaczenie/ kserokopia

- zaswiadczenie o niekaralnosci / tlumaczenie/ kserokopia

- kserokopia biograficznej strony paszportu

- 2 zdjecia 5cmx5cm

czy dobrze mówię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem znudzona czytaniem wypowiedzi z 2007... chcialam zeby ktos, kto jest na biezaco akurat w danej konkretnej sprawie sie wypowiedzial, ale jak to się mówi: umiesz liczyć, licz na siebie...

widzę, że rodacy mniej pomogą niż ludzie z całego świata na VisaJourney...

Powodzenia wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt cie na sile tu nie trzyma, bo wpadlas i zadasz, zamiast prosic. Piszesz o pomocy rodakow, a powiedz mi jak czesto ty pomagasz innym? Moze sie myle, ale jednak jakas wiedze na temat swojego procesu posiadasz i zawsze moglabys wspomoc innych, ale po co, skoro to ty chcesz innych pomocy nie dajac nic w zamian. Zawsze mozesz samemu uaktualnic informacje na forum co do dokumentow, aby inni, ktorzy beda przechodzic ten proces po tobie nie musieli narzekac na posty z 2007. Poza tym naucz sie cierpliwosci, bo nie kazdy ma czas, aby odpowiedziec natychmiastowo na kazde pytanie i czasami trzeba poczekac kilka dni, badz zapytac w watku traktujacym o twoim procesie, gdzie o dziwo mozna znalezc ludzi, ktorzy ida ta sama droga co ty i maja te same pytania, badz poprostu odpowiedzi na twoje.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę jak "wujek dobra rada": nie odsyłajce ludzi do starych postów, przecież z roku na rok przepisy w tych wszystkich sprawach wizowych ulegaja zmianom i to jest tylko wprowadzanie w błąd. Swoją wiedzą, która ma pewien zakres, o tyle o ile potrafię, dzielę się z innymi. Nie będę im pisała: " przeszukaj forum a na pewno cos znajdziesz", bo dana osoba na pewno nie oczekuje takiej odpowiedzi...

Tak poza tym, to o cierpliwości swoje już wiem, proces oczekiwania na zatwierdzenie sprawy wysysa ze mnie wszystko... więc takie stwierdzenia lepiej sobie po prostu odpuscic.

Zalezalo mi na czasie, bo musiałam wyjechać załatwić te sprawy, a ze nie wszystkie urzedy sa na miejscu, oczywiste jest, ze kazdy chcialby zalatwic to za jednym zamachem.

Przykro mi jezeli ktokolwiek odebral moj wpis na forum jako żadanie wysokiej rangi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa nie jest taka prosta>dlaczego?

wiele osob juz nie pisze na forum bo sie zajelo swoim zyciem a to co pozostalo na forum powinno starczyc,,ale z drugiej strony prawo sie zmienia i nie ktore posty z 2005-2007 moga byc nie aktualne

i teraz jesli Nam nikt nic nie odpowiada tzn ze albo sie nic nie zmienilo za duzo lub tez takiej osoby co teraz przez to przechodzi nie ma teraz na forum ale moze byc na 2-3 dzien,,,za 2-3 tygdonie a ze czas Nas goni to inna sprawa

a teraz zobacz na visa jorney ile jest osob a ile jest na tym forum i porownaj to?tak wiec bywa tak ze duzo dziewczyn-kobiet ma ten sam problem i wtedy jest latwiej cos uzyskac a bywa tak ze jest tzw czarna dziura a wtedy faktycznie robi sie nie wesolo ....i tak wlasnie dzialaja czasami fora,,mozna uzyskac pomoc w tzw 5min a czasami to trwa i trwa....

Ty tez moze jak bedziesz miec zamknieta swoja droge,,GC pujdziesz swoja droga i zyciem i nie bedziesz pisac na forach-forum bo taka jest kolej zycia-zycie i nikt nikogo na sile nie bedzie trzymac,,jesli ktos ma ochote to pisze,jak nie to tez ok ....

Mysle ze tym postem cos Ci i komus pokazalem choc troche

i mam nadzieje ze nie dlugo bedziesz mogla napisac ze masz GC i jestes szczesliwa czego Tobie i innym osobom zycze :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletuje dokumenty i mam pytanko,

czy musze wysylac do NVC zupelny odpis aktu urodzenia meza ( to on sklada na mnie petycje) wraz z jego tlumaczeniem i kserokopia?

Poza tym:

-zupelny odpis aktu urodzenia / tlumaczenie/ kserokopia

- zupelny odpis aktu malzenstwa / tlumaczenie/ kserokopia

- zaswiadczenie o niekaralnosci / tlumaczenie/ kserokopia

- kserokopia biograficznej strony paszportu

- 2 zdjecia 5cmx5cm

czy dobrze mówię?

Raczej dokumentacja dotycząca osoby ktora sklada petycje nie stanowi glownego przedmiotu zainteresowania DS-230. To jest formularz opisujący osobę-beneficjenta aplikacji. A jezeli wychodzi tak ze to szanowny malzonek jest "petycjonerem" to co do dokumentow to wystarczy zupełny odpis aktu malżenstwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo :blink:

Zmartwiło mnie to bo na stronie NVC, tam gdzie wymieniono potrzebne dokumenty do pakietu ds-230 znalazłam coś takiego:

"Petitioner Documents:

Applicants in the following visa categories are required to provide 1) an original or certified copy of their Petitioner’s birth certificate and 2) original or certified copy of their Petitioner’s marriage certificate from the Petitioner’s current and all previous marriages.

* Parent of a U.S. Citizen who is at least 21 years old (IR-5)

* Brothers and sisters of United States citizens (F4) "

może na wszelki wypadek im wyślę to wraz z tłumaczeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :blink: przede mną jeszcze cały ten etap kompletowania dokumentów, na razie została wysłana petycja z usa wiec wszystko przede mną. Z tego co mi się wydaje (ale tez nie jestem pewna w 100%) to oryginałów nie będę wysyłać tylko kserokopie wraz z tłumaczeniem, a w momencie interview w Warszawie będę mieć oryginały do wglądu. Oni w ambasadzie będą mieć wszystkie papierki z NVC, które z całą sprawą zostaną do nich wysłane. Ale też nie gwarantuję, że jest tak jak napisałam. Mam nadzieję, że doczytam na forum co i jak załatwić a jak na razie tylko czekam i czekam ... pozdrawiam i życzę powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...