Skocz do zawartości

Biały Paszport A Podróżowanie


alfija

Rekomendowane odpowiedzi

Mam biały paszport (mój mąż jest Amerykaninem ale mieszkamy za granicą, więc w biały paszport będę się bawić wielokrotnie). Czy mając biały paszport mogę podróżować do poszczególnych krajów bez wizy (na takim samych zasadach jak Amerykanie)? Chodzi mi przede wszystkim o Emiraty gdzie mamy rodzinę bo wcześniej uganiałam się za wizą. Ale myślę też o Australii, Tajlandii czy innych krajach gdzie Amerykanie nie potrzebują wiz. Dziękuje za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bialy paszport masz po to ze jak bedziesz wracac do USA jako rezydentka USA -majaca GC -abys nie miala problemu z powrotem do USA i tyle

aby leciec do danych Panstw przez Ciebie wymienionych musisz posiadac wazny paszport polski lub tez paszport panstwa gdzie jestes obywatelka ..a wiec jesli polskich obywateli obowiazuja wizy to musisz je miec w paszporcie a nie pokazywac ten bialy paszport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak ze posiadacze green card lataja na takich zasadach jak obywatele USA tzn nie potrzebuja wiz?

Nie wiem czy to funkcjonuje w kazdym panstwie bo umowy o ruchu bezwizowym podpisuje sie indywidualnie z kazdym krajem indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak ze posiadacze green card lataja na takich zasadach jak obywatele USA tzn nie potrzebuja wiz?

Nie, nie jest.

Niektore kraje (Kanada, Meksyk, Szwajcaria, Bahama, Bermudy, Antyle Holenderskie i pare innych) nie wymagaja wiz od posiadaczy GC bez wzgledu na ich obywatelstwo, ale to nie jest regula.

Najlepiej sprawdzic na stronie ambasady danego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...