Skocz do zawartości

Gc/wiza Imigracyjna/stały Pobyt A Wiza Turystyczna


MSD27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie fachowe pytanie przeglądałem troche to forum ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie tak więc prosze nie bijcie i nie krzyczcie :blink:

Czym sie ruzni wiza imigracyjna od GC

Posiadam wize turystyczną dostałem na 10 lat byłem już raz miesiąc więc nie przedłużyłem i czy teraz będąc w Polsce moge sie ubiegac w jakis sopsób o GC czy tylko będąc w USA i czy wogóle moge sie o to ubiegac, jaka by mnie czekała ewentualnie droga ku temu? oczywiscie wiem ze slub z obywatelką jest najprostrzą drogą ale oprucz slubu czy od tak moge sie o GC ubiegac?

Czy jezeli starac sie bede o GC/wize imigracujną i w przypadku odmowy zabierają mi turystyczna? czy wogóle w tym przypadku moja wiza turystyczna jest zagrozona?

Prosze o tylko o dopowiedzi na pytanie bez krzyków i wymądrzania sie bo niestety czytając forum na wiele takich sie natknąłem :/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie bez krzyku.

Zielona karta jest to jedno z kilku pozwolen - dokumentow. Pozwala na normalne i swobodne zycie w USA. Takie jakie prowadzi kazdy obywatel amerykanski (prawie). Mozesz pracowac i mieszkac na terenie US.

1. Loteria wizowa.

2. Slub z obywatelem.

3.Wybitne zdolnosci i osiagniecia poparte dowodami np. noblista, wybitny kompozytor, slowem utalentowany czlowiek.

4.H1b - wiza pracownicza ktora dostaje sie dzieki pracodawcy. Czesto ta wiza byla potem przedluzana i firmy sponsorowaly pracownikow na zielone karty.

5. laczenie rodzin, tj jesli masz bliskiego krewnego tylko rodziców, rodzenstwo lub dzieci. Oni moga Cie sponsorowac,

Reszty nie znam. To pewnie moga byc kruczki prawne typu adopcja, przesladowania polityczne itp.

Jesli sie przylozysz i poczytasz ,( bo nie poszukales), to sie dowiesz.

Ode mnie info. Minimalna szansa na legalny pobyt.

Wiekszosc ludzi na H1b nie otrzymuje juz propozycji przedluzenia pracy i pobytu.

Musialbys byc dobrym albi wybitnym specjalista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz ale powiedzcie mi jeszcze czy moge sobie poprostu isc starac sie o taką wize lub GC tak jak sie idzie po wize turystyczną czy nie ma tak, i nie mówie tu czy dostałbym bo pewnie nie ale chciałbym wiedzie cz jest taka możliwosc?

Szukałem tu kilka godziń ale jak mnie oczy zaczeły bolec od tego monitora to postanowiłem doważyc se zapytac :blink:

No i czy w tykim wypadku moja wiza turystyczna jest zagrożona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSD a czytales strone Ambasady USA i tam cos nie cos o wizach o pobyt staly

a czytales na forum o sponsorowaniu pracowniczym ?jesli nie to poczytaj bo tez jest jakas droga

czy mozesz zlozyc papiery na GC,,sa tacy prawnicy ze Ci powiedza ze owszem ale wtedy mozesz miec duze problemy z wjazdem na wizie turystycznej lub tez miec zakaz wjazdu na teren USA a wiec tak jak sie nie kwalifikujesz na GC -wize na pobyt staly to stracisz kase,narobisz sobie problemow a i tak nic z tego nie wyjdzie

a dostajac wize na pobyt staly -czy tez GC wtedy anuluja Ci wizie turystyczna bo jestes jako rezydent USA a nie jako turysta

chcialbym zyc w takich czasach jak teraz jest,,w dobie internetu ma sie wiadomosci prawie na wyciagniecie reki ,,nie to co kiedys kiedy trzeba bylo sie wgryzc nie zle w temat-szukac a nie bylo to latwe i proste jak teraz ...tak wiec czytaj,czytaj a jak cos nie bedzie jasne to sie pytaj

ps jest cos takiego jak azyl ale tutaj bys musial wiele spraw udowodnic ,,w latach PRL bylo latwiej a teraz po zlozeniu papierow i oddaleniu Ich musisz wyjechac z USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze nie bylo z mojej strony zbyt mile.

Ile masz lat i co lubisz robic ?

Dziwie sie wszytkim ambitnym ze nie biora pod uwage opcji pt " cierpliwosc".

Jesli jestes zdetrminowany i naprawde masz .... to wez pod uwage kilka mozliwosci.

Po co chesz wyjechac do US ?

Jesli jestes dobry albo wrecz znakomity w jakiejs dziedzinie, przyloz sie i zostan expertem.

Naucz sie jezyka, zaplanuj cos i wykonaj.

Do USA przyjezdza sie jak do raju pod jednym warunkiem. Legalnie i jako specjalista w jakiejs dziedzinie.

Informatyka lub kazda inna interesujaca dziedzina nauki to dla Ciebie jakies wyjscie.

Moge Ci tylko powiedziec ze mialam zaplanowany wyjazd od zawsze. Szukalam zawodu ktory jest uniwersalny.

To zajelo ponad dekade. Ale dzieki temu nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informatyka lub kazda inna interesujaca dziedzina nauki to dla Ciebie jakies wyjscie.

Jedyna moja uwaga jest taka, ze teraz ogromna ilosc prac w IT jest wysylana do Indii i wbrew temu co sie mysli, jest dosyc ciezko znalezc prace w tej dziedzinie. Nie mowie, ze nie jest to mozliwe, ale moze pewniejsze bylyby inne nauki scisle, moze cos z biochemia (praca dla firm farmaceutycznych) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze nie bylo z mojej strony zbyt mile.

Ile masz lat i co lubisz robic ?

Dziwie sie wszytkim ambitnym ze nie biora pod uwage opcji pt " cierpliwosc".

Jesli jestes zdetrminowany i naprawde masz .... to wez pod uwage kilka mozliwosci.

Po co chesz wyjechac do US ?

Jesli jestes dobry albo wrecz znakomity w jakiejs dziedzinie, przyloz sie i zostan expertem.

Naucz sie jezyka, zaplanuj cos i wykonaj.

Do USA przyjezdza sie jak do raju pod jednym warunkiem. Legalnie i jako specjalista w jakiejs dziedzinie.

Informatyka lub kazda inna interesujaca dziedzina nauki to dla Ciebie jakies wyjscie.

Moge Ci tylko powiedziec ze mialam zaplanowany wyjazd od zawsze. Szukalam zawodu ktory jest uniwersalny.

To zajelo ponad dekade. Ale dzieki temu nie narzekam.

Witam

Ja mam 24 lata, stany zawsze mi sie podobały najbardziej Polska dla mnie jest szara i brzydka niepodoba mi sie tu, więc wyjazd do stanów zawsze był takim moim marzeniem, i nie mysle tam jechac pod względem finansowym bo gdyby tak było to jechał bym legalnie np. do Angli ale tylko dlatego że tam bardzo mi sie podoba tylko zebyscie mnie dobrze zrozumieli chodzi mi o klimat przyrode itp. dlatego jak bym miał wyjechac to tylko na południe nie nawidze zimy. Nie chce tam jechac nie legalnie przdłuzac po sami wiecie najlepiej jak by to wyglądało więc dlatego sie interesowałem jak by wyglądała sprawa legalizacji pobytu.

Jezeli chodzi o moje zainteresowania to są to stare amerykańskie samochody posiadam pare i też je remontuje jednego sam, tak więc jakąs wiedze w tej dziedzinie mam głównie Mopary i pewnie w tą dziedzinie by uderzał pierwsze jakby była taka możliwosc.

Więc tak to wygląda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...