Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) zamierzam starać sie o wize turystyczą . Chcialbym sie dowiedziec jak to może wyglądać. Moja dziewczyna posiada GC i pozostalo jej jeszcze okolo 1,5 roku do obywatelstwa. Jesli bym już uzyskal wizę turystyczą i zostal wpuszczony na teren USA to jak mógłbym zrobic żeby przebywać tam legalnie do czasu aż moja kobieta uzyska obywatelstwo i bedziemy mogli wziąść slub abym ja uzyskal GC. Z góry dziekuje za odpowiedź.

Mieszkam juz ponad 2,5 roku w szwecji . Moge sie starać o wize w szwecji czy lepiej zalatwić to przez konsulat w Krakowie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz zroboc tak jak ja to zrobilem. oczekiwalem na uregulowanie statusu. przy przyjezdzie na wizie turystycznej poszedlem do szkoly jezykowej i uczeszczalem na zajecia az do monetu adjustment of status i otrzymaniu GC. w twoim przypadku czekaszz az dostanie obywatelstwo i dopiero sie hajtasz. z tego co czytalem na forum nie jest to dobrze widziane jak sie hajtasz zaraz po przyjezdzie na turystycznej. turystyczna jak nazwa wskazuje jest na zwiedzanie a nie na regulowanie statusu. twoja, nazwiemy ja narzeczona, moze byc twoim sponsorem abys dostal wize studenka. pracuje oszczednosci zapewne ma bo musi to okazac bo szkola kosztuje. jak juz bedzie miala obywatelstwo to juz wszyztko z gorki. mozesz rowniez zostac nieleganie bo jak sie hajtniesz z obywatelka to i tak zostanie ci to wybaczone o ile udowodnisz ze to nie malzenstwo dla papierla. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA nauczyly mnie ze Amerykanie bardzo lubia ludzi postepujacych zgodnie z prawem. Rada ode mnie. Zrob wszystko przyzwoicie.

Geniusz - Karina naprawde sie stara zebysmy mieli jako takie rozeznanie z prawem. Poltora roku was nie zbawi.

To ze komus sie powiodlo to nie znaczy ze powiedzie sie Wam.

Czasy sie zmienily.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mini mozesz wziasc slub przed obywatelstwem dziewczyny ,,ale tutaj masz 2 drogi wtedy.,,albo czekasz legalnie w USA na obywatelstwo USA zony i skladasz papiery lub tez zaraz po slubie ale wtedy bedziesz musial sie bawic z przenoszeniem papierow z rezydenta na obywatela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA nauczyly mnie ze Amerykanie bardzo lubia ludzi postepujacych zgodnie z prawem. Rada ode mnie. Zrob wszystko przyzwoicie.

Geniusz - Karina naprawde sie stara zebysmy mieli jako takie rozeznanie z prawem. Poltora roku was nie zbawi.

To ze komus sie powiodlo to nie znaczy ze powiedzie sie Wam.

Czasy sie zmienily.

Pozdrawiam

poznaliśmy sie jak ona wyjechala 1 raz do stanów po tym jak dostala GC . Wiec juz ponad 3 lata widzimy sie co pół roku. Mamy juz tego dosyć i chcielibyśmy być razem w taki sposób żeby ona nie stracila szansy na obywatelstwo. Dlatego zalorzylem ten temat . I licze na jakieś konkretne odpowiedzi co z tym moge zrobic żeby bylo legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poznaliśmy sie jak ona wyjechala 1 raz do stanów po tym jak dostala GC . Wiec juz ponad 3 lata widzimy sie co pół roku. Mamy juz tego dosyć i chcielibyśmy być razem w taki sposób żeby ona nie stracila szansy na obywatelstwo. Dlatego zalorzylem ten temat . I licze na jakieś konkretne odpowiedzi co z tym moge zrobic żeby bylo legalnie.

jedz na wizie studenckiej i czekaj az ona dostanie obywatelstwo. ja jestem w takiej samej sytuacji (tj moj chlopak ma GC a ja jestem tu na F1). powiedzieli nam ze od biedy mozemy wziasc slub teraz ale mozemy wtedy czekac na moja GC nawet 7 lat. dlatego czasowo bardziej oplaca sie czekac az on dostanie obywatelstwo i wtedy GC sie dostaje dosc szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...