Jump to content

Mój Pierwszy Raz Z Wizą.


Recommended Posts

Witam:)

Pewnie ten temat był już nieraz podejmowany na forum ale ja postanowiłem opisać moją przygodę z wizą. Może to komuś rozwieje wątpliwości i pomoże przygotować się do rozmowy.

Mam 16 lat pochodzę z woj. podkarpackiego i pierwszy raz w życiu starałem się o wizę nieemigracyjną. Na wakacjach mam zamiar wyjechać z siostrą do stanów do rodziny.

Wniosek wizowy wypełniliśmy w biurze turystycznym aby mieć pewność że wszystko jest ok. Zostaliśmy umówieni na rozmowę z konsulem w Krakowie na godzinę 8:00. Kiedy przybyliśmy na miejsce była 7:30 więc mieliśmy jeszcze trochę czasu. Pod ambasadą dowiedzieliśmy się że nie wolno stać przy budynku tylko trzeba przejść na drugą stronę ulicy. Po paru minutach czekania wyszedł urzędnik, który powiedział, że będzie sprawdzał czy dokumenty są poprawnie wypełnione. Po sprawdzeniu dokumentów czekaliśmy na drugiego pana, który dawał numerek, zbierał paszporty i dokumenty. Następnie podeszliśmy pod budynek ambasady i staliśmy gęsiego przy ścianie. Wreszcie wyszedł kolejny urzędnik i powiedział że nie wolno wnosić żadnych urządzeń elektronicznych i że obok w kawiarni jest najbliższy depozyt. Po zostawieniu wszystkich urządzeń zostaliśmy wpuszczeni do środka. W środku obowiązują takie same zasady jak na lotnisku, czyli trzeba było ściągnąć kurtkę, bluzę i wszystkie metalowe rzeczy jakie ma się na sobie oraz wszystko co ma się ze sobą (torebki, portfele, teczki na dokumenty itd.) trzeba było dać do prześwietlenia. Następnie przechodziliśmy przez wykrywacz metali. Po przejściu wszystkich procedur bezpieczeństwa i po przekroczeniu paru drzwi znowu wyszliśmy na dwór z drugiej strony budynku. Następnie schodami w górę doszliśmy do pomieszczenia gdzie się skanowało odciski palców. Po zeskanowaniu odcisków przeszliśmy do poczekalni gdzie na ekranie były wyświetlane numerki i stanowiska do których ma się podejść. Po wyświetleniu naszego numeru weszliśmy do następnego pomieszczenia gdzie były cztery okienka z konsulami. Po podejściu do okienka (byłem razem z siostrą, która też się starała o wizę i z tatą, ponieważ jestem niepełnoletni) zadano nam kilka standardowych pytań np: czy byliśmy już gdzieś za granicą? gdzie mój tata pracuje? itd. Pan w okienku poklikał coś na klawiaturze i życzył nam miłej podróży. Po 4 dniach roboczych wizy przywiózł kurier i okazało się że dostaliśmy je na 10:)

Link to comment
Share on other sites

ja bylam umowiona na rozmowe z konsulem we wtorek:) bylam z mama, dostalysmy wize, ale jeszcze nie wiemy na ile poniewaz czekamy na paszporty.

Wypelnienie wnoisku w biurze podrozy kosztuje 30 zl od osoby, ale wedlug mnie jest to nie konieczne, ja wypelnialam sama te wnioski i zaoszczedzilam 60zl:) oczywiscie wszystko bylo ok:) ale nawet jakbys sie pomylil w czyms to pan ktory sprawdza te wnioski Ci to poprawi:)

zycze powodzenia!!:)

Link to comment
Share on other sites

Anarion a dlaczego tak sie dzialo>?poniewaz kiedys kiedy wchodzily wnioski wizowe przez komputer wiele osob nie mialo i nie umialo poslugowiac sie komputerem a wiec mozna bylo pujsc i za oplata takie cos zrobic lub tez ktos umial zrobic cos na kompie ale wniosek wizowy wyplenic to juz inna sprawa

takie bylo zycie i tak jest teraz czasami...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...