Skocz do zawartości

[sponsoring] Mały Problem


USAdream

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie :) Mam pytanko odnoście zielonej karty (wizy stałego pobytu) poprzez sponsoring - oczekuję odpowiedzi od ludzi, którzy wiedzą coś na ten temat :) Otóż (ostrzegam, troszkę to "pozawijane" ;)):

W USA mieszka brat mojego dziadka. Niestety, kilka miesięcy temu mój dziadek zmarł, ale została jego żona (moja babcia). Jak to jest (ponieważ ten brat mojego dziadka jest dla mojej mamy stryjkiem) z wizą poprzez sponsoring w takich koligacjach :D Nie myślę nawet, że możliwy jest sponsoring bezpośrednio BRAT DZIADKA -> JA, ale gdzieś kiedyś czytałem, że można do petycji włączyć najbliższą rodzinę, jeśli chce się sponsorować np brata. Tylko jest ten problem, że tego brata już nie ma :/ Jest jego żona. I czy możliwe jest takie coś:

BRAT DZIADKA -> DZIADEK (NIE ŻYJE), LUB JEGO ŻONA -> CÓRKA (MOJA MATKA) -> JA.

Czyli czy może sponsorować ten brat moją babcię, i dzięki temu włączyć do petycji mnie (za pośrednictwem mojej mamy)? Wiem że to trochę zagmatwane, ale lepiej nie umiem tego wyjaśnić :) Jeśli jest taka możliwość sponsoringu, to ile by trwał okres oczekiwania na GC, i czy po otrzymaniu od razu musiałbym wyjeżdżać do USA? Z góry dzięki za odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAT DZIADKA -> DZIADEK (NIE ŻYJE), LUB JEGO ŻONA -> CÓRKA (MOJA MATKA) -> JA.

Jesli brat dziadka ma obywatelstwo to moze skladac petycje na swoje dzieci wraz z wnukami.

Najprosciej bedzie jesli Babcia zlozy petycje na corke czyli Twoja Mame i do tej petycji dopisze Ciebie.

Najblizsza rodzina ktora moze skladac petycje to:

-rodzice na dzieci i ich dzieci,dzieci na swoich rodzicow,rodzenstwo oraz zona na meza i odwrotnie.

Niestety nie ma innych mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, no tylko że jedynie ten brat od mojego dziadka mieszka w stanach :) babcia (czyli żona dziadka, który zmarł i był bratem tego co w stanach mieszka) mieszka w Polsce i nie ma obywatelstwa USA, jedynie ma je ten brat. Więc na jakiej zasadzie babcia miała by złożyć petycję, skoro ona nie ma obywatelstwa USA? Chyba, że czegoś nie rozumiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ohhh.. :)(

A miałem nadzieję, że brat mojego dziadka może złożyć petycję na żonę brata, czyli moją babcię... I potem była by dopisana moja mama i ja :/ Ale cóż, wielka szkoda :) Ale dzięki za odpowiedź :) A jak inaczej mógłbym się starać o zieloną kartę? Bo nie ukrywam, zależy mi bardzo na wyjeździe i życiu w USA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...