Skocz do zawartości

Zmiana Statusu W B-2 Na J-1 - Do Osób Które Zmieniały Status


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zwracam się z prośbą o pomoc do osób, które zmieniały status z wizy turystycznej na wizę J-1 (opcja wymiany studenckiej). Dostałam się na półroczną (możliwość przedłużenia do roku) wymianę studencką między UW a NEIU, już zaczęłam czynić kroki ku załatwianiu formalności ale mam ogromny problem z dotarciem do info nt zmiany statusu.

Rok temu dostałam wizę turystyczną B-2 na 10 lat, jednak nie wyjechałam do USA. W sierpniu mam jechać PO RAZ PIERWSZY i to na wymianę studencką, właśnie do Chicago.

Wiem już że jest możliwość zmiany statusu wizy turystycznej na J-1, ale niestety nadal nie wiem jak i gdzie mam to zrobić? Niektórzy twierdzą, że w USA, ale przecież żeby wjechać do Stanów z papierami z uczelni muszę mieć wizę J-1. (Ktoś mi podpowiadał, że mogę też jechać np w czerwcu do USA na B2, potem wyjechać do Kanady, po czym wrócić do USA kiedy już będę w programie - czy jakoś tak, wolę jednak nie kombinować). Zresztą na forum wyczytałam, że kwestia zmiany statusu w Stanach mieści się w czasie nawet do 6 miesięcy, tylko że jak pojadę tam na pół roku, to tak jakby J-1 nie będzie mi już potrzebna.

Generalnie potrzebuję odpowiedzi na pytanie gdzie mam zmienić status w Polsce czy w USA, ile to kosztuje i jak mniej więcej wygląda procedura? Czy wyrobię się do sierpnia?

Czy może lepiej złożyć wniosek o wizę J-1 i mieć dwie (wyczytałam tutaj, że jest taka możliwość)?

Próbowałam dodzwonić się do Ambasady w Warszawie, ale bez skutku. Jutro pójdę na Piękną i zapytam tego strażnika czy działa tam jakiś punkt informacyjny czy coś ..

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze masz B1 nic nie znaczy. nie kombinuj tylko zwyczajnie idz po J1 do ambasady w Polsce. B1 w paszporcie to tylko promesa a nie wiza wiec nie musisz zmieniac zadnego statusu. Czekaj spokojnie na wszystkie dokumenty ze szkoly w polsce a potem ruszaj do ambasady po J1. pomysl wyjazdu na B1 i zmiany statusu na J1 w usa jest idiotyczny. ja zmienialam co prawda na F1 i w pol roku to sie ledwo wyrobilam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz wiesz o tym ze mozesz miec te 2 wklejki w paszporcie oraz musisz wiedziec ze jak bedziesz wlatywac musisz na granicy powiedziec ze lecisz albo jako turystka albo na j-1

ktos dobrze radzi Ci o Kanadzie ze mozesz wyleciec i wleciec juz na j-1 ale wtedy musisz na granicy zostawic I-94,,to samo mozesz zrobic jadac do Meksyku...

co do Kanady musisz miec paszport biometryczny aby wjechac bez wizy..

a teraz dobrze Ci radza abys to robila w Polsce...

co do ul.Pieknej to jest tam taki punkt ale pewnie Ci powiedza abys zalatwiala wize z Polski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłam dziś pod ambasadą - oczywiście nic się nie dowiedziałam, gdyż oni pracują raptem do 12, więc jeszcze pojadę tam w poniedziałek.

Aczkolwiek już mniej więcej powiedzieliście mi co zrobić, za co bardzo dziękuję.

Myślę, że po prostu złożę wniosek o drugą wizę.

Aha jeszcze pytanie odnośnie drugiej naklejki, ktoś tutaj na forum pisał, że wbito mu "anulowano" na wizie B2. Jeśli i mi coś takiego wbiją, to rozumiem że nie stracę tej wizy b2 na 10 lat?

Co do pomysłu na wyjazd do Kanady czy do Meksyku .. jakbym się dowiedziała jak to załatwić, to może bym i się nad tym zastanowiła. Ale mój wyjazd w czerwcu jest niemożliwy ze względu na obronę licencjata, także taka opcja nie wchodzi w grę również ze względu na to, że wolałabym nie zadzierać i nie kombinować.

Dzięki raz jeszcze za wszelkie info :)

ps. dla niezorientowanych: w Konsulacie na Pięknej jest punkt informacyjny, nazwany Obsługa Konsularna, to by było na tyle co udało mi się dziś dowiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci wyzej napisali, jest cos takiego jak zmiana statusu, ale to dotyczy osob ktore juz sa w USA i chca zmienic status bez powrotu do Polski, Ty masz zupelnie inna sytuacje, czyli po prostu idziesz po nowa promese i tyle, w ogole sie ta turystyczna nie sugeruj. Jezeli komus przybili "anulowano" to promesa jest anulowana, nie mozna na jej podstawie starac sie o wize na granicy. Nie wiem dlaczego temu komus turystyczna anulowali, ale nie jest to regula, wielu ludzi ma kilka roznych wklejek w paszporcie, po prostu na granicy mowia na jakiej wizie chca wjechac (wiaze sie to z pewnymi prawami/obowiazkami etc. podczas pobytu, ogolnie okresla czas i zasady naszego pobytu w USA). To ze komus to B2 anulowali nie znaczy ze Tobie tez anuluja, aczkolwiek nie mozna tego wykluczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tak ktoś napisał, że wbito mu na wizie "anulowano" (jak wjeżdżał rzecz jasna na drugiej, innej wizie)

Generalnie to chodziło mi o to, czy jesli dostanę wizę J-1 to mi anulują wizę B2 którą mam na 10 lat?

Ale teraz już wiem, że można mieć dwie, także przy wjeździe zaznaczę, że chcę wjechać na wizie J-1.

Mam nadzieję że to tak działa .. Bo niby na jakiej zasadzie mieliby mi zabrać nadaną w turystyczną, tym bardziej że dotąd z niej nie skorzystałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj znajomy ubiegal sie o wize J1 majac w paszporcie B2 na 10 lat i nikt mu tej wizy nie anulowal,

ale tak naprawde anulowac wize moga i w konsulacie i na lotnisku jesli taka beda mieli wole, wiza w paszporcie to nie 'swieta krowa' i mozna ja anulowac w dowolnym momencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...