Skocz do zawartości

Paszport Konczy Waznosc 12-2011, Gc 7-2011


Rekomendowane odpowiedzi

Na GC mozesz skladac papiery nie wczesniej niz 90 dni przed uplywem waznosci. Dostajesz papier przedluzajacy na rok i w ciagu tego roku powinni sie wyrobic z nowym GC. Moja 2 letnia GC byla do sierpnia 2008 a nowa przyszla w lipcu 2009. Nie mozesz sobie skladac dokumentow kiedy chcesz bo ci ich nie przyjma.

Do polski mozesz leciec z dokumentem przedluzajacym GC i stara GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do paszportu to ostatnio sie dowiedzialem ze jesli mieszkasz na stale po za Polska to tam sie wyrabia paszport-Konsual,Ambasada a ze czesc osob jednak w Polsce wyrabia to juz inna sprawa..a czekasz mozesz i 3- tyg na nowy paszport,,jest takie cos jak przyspieszenie ale nie wiem jak by zobaczyli Twoja sprawe,,jednym sie udaje a druszy musza czekac te 3 tyg.

a i bedziesz moze umiejscawiac swoj slub w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego az tyle czeka sie na nowa GC? Jesli czeka sie rok, to ja juz bede mogla skladac podanie na obywatelstwo (chyba). Dobrze rozumuje?

No wlasnie ja wolalabym wyrobic paszport w USA, zamiast specjalnie leciec po to do Polski. Troche sie boje, bo tak:

- bede leciec na starej GC i dokumencie przedluzajacym ja - co bedzie jesli tego dokumentu przedluzajacego nie dostane do grudnia 2011 i nie bede mogla poleciec do Polski wyrobic nowego paszportu?

- paszport bedzie bliski koncowej daty i bywa tak, ze maja zastoje w urzedach, albo nie zrobia mi go na czas, albo inna sprawa sie wydarzy.

Myslalam, zeby juz teraz wyrobic nowy paszport i miec to z glowy - rok wczesniej, ale przeciez nikt sie tego nie czepia.

Na czym polega umiejscowienie slubu w Polsce? To dla tych, ktore zmienialy nazwisko na meza? Ja nie zmienialam, to czy tez musze umiejscowic? I czy musze zawiadomic USC o slubie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega umiejscowienie slubu w Polsce? To dla tych, ktore zmienialy nazwisko na meza? Ja nie zmienialam, to czy tez musze umiejscowic? I czy musze zawiadomic USC o slubie?

umiejscowienie piolega na tym abys miala porzadek w papierach a czy musisz takie cos zrobic?nie musisz ale jak bedziesz sie starac o dowod osobisty np w przyslzosci a podasz ze jestes mezatka to wtedy co pokazesz >?a no akt slubu z USC a nie ten z USA chyba ze za jakis czas cos sie zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...