Skocz do zawartości

Jak To Jest W Usa .


Feru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Na wstepie prosze o nie tępienie mnie tekstami typu "poszukaj" , "google.pl" itp .

Mam pare pytan i mysle ze moznaby jednoczesnie zrobic z tego tematu taki niewielki poradnik, FAQ.

Chcialbym wyjechac wraz z dziewczyną do Stanów na stałe . Jest to nasz taki głowny cel na dzien dzisiejszy ( zarobic na wyjazd i utrzymanie przez jakis czas ).

Od kilku dni zaczelismy bardzo powaznie sprawdzac ogloszenia mieszkan i dziwią nas ceny .

Np. Sliczne czysciutkie mieszkanko, bardzo dobra lokalizacja , basen na dworze i to za np 800-850 $ .

Jak tak sobie obliczylem to nawet pracujac np. w fastfoodzie 5$/h, daloby rade spokojnie wyzyc we dwie osoby .

Jestesmy jeszcze mlodzi ( 18 i 19 lat ) , ale bardzo zalezy nam na emigracji , marzymy o tym kraju juz od wielu lat :P .

Co mozecie nam poradzic , jak to bedzie dla 19-20 lata z pracą np w LA ? Myslalem zeby samemu isc nawet na budowe, a dziewczyna poszlaby do jakiegos sklepu z ciuchami.

Wiem, ze potrzebne są wizy, ale to akurat na ten moment najmniej mnie interesuje. Dlaczego ? Poniewaz o wize bede sie martwic jak bede pewny ze jest sens wylatywac i ze poradzimy tam sobie bez wiekszych problemow :) . Jestesmy pelni energii i zdolni do naprawde roznych zawodow, chodzi mi wlasnie o to jakie beda mozliwosci .

Podsumowując :

1. Czy suma 10 tys zł starczyłaby, abysmy sobie znalezli mieszkanko i na wyzywienie gdy bedziemy szukac pracy ?

2. Co moga nam oferowac miasta : NYC , LA ? ( ktore moze byc lepsze na start , jesli znacie jakies inne dobre miejsce dla mlodych to podajcie )

3. Jakbyscie mogli podac mniej wiecej ile sie zarabia na godzine w roznych zawodach i ile dni sie pracuje .

4. Takie krotkie pytanko dot. wiz , czy wystarczy ta wiza pracownicza , aby zostac na stale i zalozyc normalnie rodzine ?

5. Prosilbym o mniej wiecej wypowiedzenie sie jak wam sie uklada/ukladalo , takie podzielenie sie z nami waszymi doswiadczeniami .

Dziekuje za odpowiedzi i poswiecony czas ;)

Sorki za błedy, ale pisalem na szybko

Pozdrawiam wszystkich , Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No cóż przede wszystkim powinieneś się zacząć martwić o wizę. nie dostaniesz wizy pracowniczej na pracę na budowę! takie wizy są dla wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy są ściągani z innych krajów w sytuacji gdy nie ma nikogo takiego w USA.i genralnie jest duzo chetnych a liczba wiz ograniczona. poza tym musialbys juz miec nagranego pracodawce ktory by pokryl te wszystkie koszty (chyba ok 10tys $). Czyli sam widzisz, że ta opcja odpada (o ile masz jakiś niesamowity talent i doświadczenie zawodowe, o którym nie wspominasz). jeżeli nie masz bliskiej rodziny - opcja zielonej karty odpada. Możesz wyjechać na wizie studenckiej ale to jest rozwiązanie tylko tymczasowe poza tym musisz bulić za szkołę i nie możesz pracować (no 20h na campusie sie naprawde nie liczy..) zatem musisz miec kase zarobiona w Polsce.

zatem nie widzę dla Ciebie legalnej opcji wyjechania i pracowania i zakładania rodziny w usa na chwile obecna (bo slub z obywatelka rozumiem nie wchodzi w gre). moze najpierw wyjedzcie na work&travel? tak zeby sie przekonac jak wyglada praca i zycie w usa. moze au pair? takie programy nie sa moze najtansze ale jedziecie legalnie cos tam mozna zarobic i zobaczyc usa.

odradzam wyjazd na wizie turystycznej i nielegalna prace. caly watek o tym jest na tym forum.

nie wiem jak jest z cenami w NY czy LA ale w chicago za dobra lokalizacje sie placi troche wiecej. za 700-800 to mieszkasz raczej w nieciekawej okolicy (dla mnie nieciekawa to taka gdzie po zmroku nie czuje sie komfortowo sama na ulicy). ja kiedys ogladalam fajne miszkanko za 800& z prywatna plaza. ale jak zobaczylam sasiadow... uuu.... nieciekawie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie prosze o nie tępienie mnie tekstami typu "poszukaj" , "google.pl" itp .

Mam pare pytan i mysle ze moznaby jednoczesnie zrobic z tego tematu taki niewielki poradnik, FAQ.

Na początek przeczytaj dział Emigracja, to nie będziesz wyważał otwartych drzwi i nikt Cię nie będzie niczym tępił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kara kc

Nie wiem czy to sie liczy, ale pisalas o "o ile masz jakiś niesamowity talent i doświadczenie zawodowe, o którym nie wspominasz" . Myslalem o rozkreceniu biznesu w USA , a dokladniej Produkcja Muzyczna . Czy takie cos moze byc uwzględnione we wniosku o wize ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 tysiecy zloty to (w tej chwili) mniej niz 3 tysiace dolarow - a zeby sie wprowadzic do wielu mieszkan musisz zaplacic z gory za dwa miesiace + deposit. To znaczy ze zostaloby raczej malo z twoich oszczednosci zaraz po zalatwieniu mieszkania. A to zakladajac ze w ogole mozecie cos wynajac pracujac w fast foodzie. W LA tez nie obejdzie sie bez samochodu, ubezpieczenia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż przede wszystkim powinieneś się zacząć martwić o wizę. nie dostaniesz wizy pracowniczej na pracę na budowę! takie wizy są dla wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy są ściągani z innych krajów w sytuacji gdy nie ma nikogo takiego w USA.i genralnie jest duzo chetnych a liczba wiz ograniczona. poza tym musialbys juz miec nagranego pracodawce ktory by pokryl te wszystkie koszty (chyba ok 10tys $). Czyli sam widzisz, że ta opcja odpada (o ile masz jakiś niesamowity talent i doświadczenie zawodowe, o którym nie wspominasz). jeżeli nie masz bliskiej rodziny - opcja zielonej karty odpada. Możesz wyjechać na wizie studenckiej ale to jest rozwiązanie tylko tymczasowe poza tym musisz bulić za szkołę i nie możesz pracować (no 20h na campusie sie naprawde nie liczy..) zatem musisz miec kase zarobiona w Polsce.

zatem nie widzę dla Ciebie legalnej opcji wyjechania i pracowania i zakładania rodziny w usa na chwile obecna (bo slub z obywatelka rozumiem nie wchodzi w gre). moze najpierw wyjedzcie na work&travel? tak zeby sie przekonac jak wyglada praca i zycie w usa. moze au pair? takie programy nie sa moze najtansze ale jedziecie legalnie cos tam mozna zarobic i zobaczyc usa.

odradzam wyjazd na wizie turystycznej i nielegalna prace. caly watek o tym jest na tym forum.

nie wiem jak jest z cenami w NY czy LA ale w chicago za dobra lokalizacje sie placi troche wiecej. za 700-800 to mieszkasz raczej w nieciekawej okolicy (dla mnie nieciekawa to taka gdzie po zmroku nie czuje sie komfortowo sama na ulicy). ja kiedys ogladalam fajne miszkanko za 800& z prywatna plaza. ale jak zobaczylam sasiadow... uuu.... nieciekawie..

W NYC za te kwote (800-900 dolarow) masz pokoj we wspolnym mieszkaniu. Za ladne mieszkanie do mieszkania (nie chlew) musisz zaplacic $1,500. Ale to na marginesie bo najpierw wiza a z tym do dzialu emigracja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jedna opcja ale mysle ze z miejsca mozesz ja odrzucic.. Inwestycja w rynek. cos takiego. jesli sie nie myle to pare milionow trzeba zainwestowac w stanach i wtedy masz jakas tam wize

nie chciałem w błąd wprowadzać z góry przepraszam :)

tutaj jeszcze po polsku

http://www.prawoimigracyjneusa.com/wizy_dla_inwestorow.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...