Skocz do zawartości

Wyjazd Do Chicago


Rekomendowane odpowiedzi

witam ;) Zamierzam się starać o wizę turystyczną aby wyjechać do USA do mojej dziewczyny która przebywa tam na GC i za 2 lata otrzyma obywatelstwo. Nie mogę powiedzieć w konsulacie że jade do dziewczyny wiec planowalem powiedzieć im że wyjeżdzam na zaproszenie kuzynki mojej mamy(Matki mojej dziewczyny) .A może lepiej podać że to jest np przyjaciółka mojej mamy? Po wjeździe mam taki plan żeby pobyć tam na wizie turystycznej i w miedzyczasie znaleźć szkole i zmienić wize na studencką. I doczekać tam aż do uzyskania przez moją przyszłą narzeczoną obywatelstwa. Pytanie z mojej strony jest następujące , czy bedziemy później mieli jakies problemy ze ślubem z tego powodu że w komputerze bedzie widnialo że wyjechalem do rodziny???? Dziekuje za odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez pod uwage ze do tych trzech lat musisz jeszcze dolozyc czas w jakim rozpatrza jej podanie o obywatelstwo wyznaczenie egzaminu i termin naturalizacji . wiec dokladasz nie wiem jak jest teraz ale z rok czasu. wiec musisz byc legalnie az do twojego adjustment of status.nie sadze aby tak dokladnie sprawdzali ndo kogo jechales na turystycznej przy regulowaniu statusu. w jaki sposob przedstawisz swoja sytuacje w konculacie i na jak przekonasz konsula ze jedziesz tam turystycznie a do kogo to malo wazne dla nich. moja obecna zona pojechala wczesniej starac sie o wize aby do mnie przyjechac to powiedziala ze jedzie do chlopaka ale musi wracac bo jest studentka w polsce i nie chce rzucic szkoly. wszytko poszlo oki teraz jest na GC. rodzicom jej jak chceli ja odwiedzic odradzali mowic prawde ze ich corka zostala w usa, powiedzieli prawde ze jada na slub corki i dostali na 10 lat. to jak sie zaprezentujesz bedzie wazne. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym mowieniem o rodzinie a potem ze bedzie slub to bym uwazal,,to Ich moze zainteresowac a wtedy jak bedzie to wygladac?inna sprawa ze powiedzenie o kuzynce tez moze malo zdzialac,,nie jest tak ze do samej rodziny wpuszczaja a do znajomych juz nie..czasami lepiej wypada ktos kto leci do kogos znajomego niz do rodziny bo rodzina pomoze zostac-dac prace chociaz czasami to nic nie ma wspolnego i trzeba od takiej rodziny wiac niz zostac tam nawet na 1 dzien ale takie jest czasami myslenie

a do tego nie masz pewnosci ze Ci tam zmienia status z turysty na studenta to raz oraz ze jak wyjedziesz po za USA a moze tak sie zdarzyc nawet po paru tygodniach po zmianie statusu to na tym statusie studenta nie wrocisz na teren USA ..a wtedy musisz isc po wize studencka np w Polsce a czy ja dostaniesz to juz inna sprawa

wiec pamietaj o tym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...