Skocz do zawartości

Przed 1 Rokiem Studiow -> W&t?


mru

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie do forumowiczow=ekspertow w sprawach W&T

Czy swiezy student, ktory wlasnie dostal sie na pierwszy rok

moze uczestniczyc w tym programie,

czy jest jakis nakaz ze W&T mozna zaczac dopiero po pierwszym roku?

jesli jest mozliwe zalatwienie W&T przed zaczeciem studiow,

to czy jest to mozliwe czasowo,

ile czasu zajelo wam zalatwienie wszystkiego?

bardzo dziekuje za ewentualne odpowiedzi

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna bylo spotkac takie osoby ktore mialy skonczony 1 semestr chociaz i jechaly na work i travel ale tak jak piszesz nie widzialem na forum

jesli ta osoba chce byc pewna to niech podzwoni po biurach-organizatorach,napisze do Ambasady i bedzie wiedziec co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam temat.

Czy jest na forum osoba która wyjechała na W&T po pierwszym roku studiów ?

Nurtuje mnie jedno pytanie. Dopiero zaczęliśmy rok akademicki. Chcąc załatwić wszystkie formalności(wiza, biuro, bilet) dobrze było by już w listopadzie zacząć się koło tego kręcić.

Czy umawiając się z konsulem na rozmowę jeszcze w tym roku(listopad, grudzień)-czyli przed ukończeniem semestru-mam takie same szanse otrzymania wizy, czy konsul może wyczuć, że moje związki z uczelnią nie są jeszcze tak silne i mogę dać "dyla" ? Wiadomo, jeszcze wpisów w indeksie mieć nie będę a jest to mój pierwszy rok.

Nie ukrywam, że chciałbym po tą wizę wybrać się jak najprędzej aby mieć to już za sobą-jeśli jej nie dostanę to wstrzymuję studia. Studia zacząłem trochę na potrzeby WATu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to mogę z tą wizą poczekać do grudnia, stycznia czy lutego. Muszę mieć tylko "pewność" lub duże prawdopodobieństwo, że te szanse na wize mam takie same jak osoba na 2-gim czy 3-cim roku czyli duże - Wyczytałem na forum, że odsetek osób które ubiegają się o wizę na potrzeby WAT i dostają odmowną decyzję Konsula są znikome.

Moja sytuacja jest bardzo złożona i każdy kolejny spędzony tu miesiąc[w kraju] to dla mnie strata w sytuacji nie otrzymania wizy-toteż chcę wiedzieć na czym stoję-jeśli mam marne szanse jej dostania to mam plan B :)

Pytasz mnie o biuro. Dopiero zastanawiam się nad wyborem. Może Adventure Club Polska może inne. Jako, że do najbliższego biura ACP mam spory kawałek to nie chcę robić niepotrzebnie kilometrów skoro wiza to element kluczowy-lecz wiem, żeby skontaktować, się z biurem przed rozmową o wize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...