Skocz do zawartości

Zielona Karta, A Pobyt W Polsce


lucekmm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zieloną kartę, byłem w USA na wakacje. Jednak zacząłem studia w Polsce i chciałbym je kontynuować, jednak zielona karta koliguje ze studiami (mam miesiąc wolnego w szkole). Nie chciałbym latać w to i z powrotem na miesiąc czasu. Tak, więc czy jest możliwość pobytu w Polsce przez okres 4 lat, a po tym czasie wlotu na zieloną kartę (biały paszport nie wchodzi w grę, gdyż formalności z wydaniem jego zajmują ok 3m-cy, co wiąże się z dłuższym pobytem w USA). Czy mógłbym starać się odzyskać kartę, uzasadniając to studiami w Polsce ? Czy to za słaby powód? Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję ;)

Ps. Dodam iż zielona karta została wydana na wniosek ojca (obywatela USA) na dziecko będące osobą poniżej 21lat, kawalera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy widziales wniosek na bialy paszport ale tam jest taki punkt ze mozesz odebrac bialy paszport juz w Polsce a wiec nie musisz czekac na bialy paszport na terenie USA,musisz aby zaczekac na odciski palcow

a jak odzyskac zielona karte to masz to tutaj napisane wrazie czego:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-..._residents.html

a wczasie tych 4 latach bedziesz wlatywac na teren USA?bo jesli tak to moze sie zdarzyc tak ze urzednik skieruje sprawe do sadu o zabranie Ci GC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak stracisz zielona karte to bedzie ci ja trudno odzyskac

a robic od nowa to potwa baaardzo dlugo jak bedziesz w kategorii dorosle dziecko

bialy paszport dostaniesz na studia, musisz byc w USA jak skladasz wniosek i aby zrobic odciski, do miesiaca czasu, mozesz go odebrac w Polsce jak tak zaznaczysz

ps. Gdzie studiujesz ze masz tylko miesiac czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...