Skocz do zawartości

Wyjazd Turystyczny Do Kalifornii - Kilka Pytań


czeslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

planuję podróż po Kalifornii (samochodem) na trasie: San Diego -> Mojave desert -> Grand Canyon -> Las Vegas -> Death Valley -> Yosemite Park -> South Lake Tahoe -> Sacramento -> Napa Valley -> San Francisco i okolice -> LA -> San Diego. Druga połowa lipca.

Mam pytania w kilku tematach:

Noclegi

Jak powinienem się nastawiać z noclegami? Czy koniecznie trzeba rezerwować wszędzie z dużym wyprzedzeniem, czy można jechać i wejść "z ulicy"? Boję się, że w bardziej uczęszczanych miejscach (typu okolice parków, dużemiasta) może być z tym trudno (no i co z cenami?). Ktoś ma jakieś doświadczenia?

Samochód

Znalazłem sobie ofertę dollar.com, Dodge Charger na 3 tygodnie wraz z ubezpieczeniami (LDW i SLI) wychodzi ok. $1200 (bez podatku). To chyba sensowna cena?

Miejsca do zobaczenia

Trudno mi "ogarnąć", ile czasu zajmie mi przejechanie i zobaczenie rzeczy na trasie Las Vegas -> Death Valley -> Yosemite oraz potem na trasie South Lake Tahoe -> Sacramento -> Napa Valley. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tym zakresie, może coś polecić, powiedzieć, ile czasu to zajmie?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi "ogarnąć", ile czasu zajmie mi przejechanie i zobaczenie rzeczy na trasie Las Vegas -> Death Valley -> Yosemite oraz potem na trasie South Lake Tahoe -> Sacramento -> Napa Valley. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tym zakresie, może coś polecić, powiedzieć, ile czasu to zajmie?

http://www.mapquest.com/- będziesz miał orientacyjne czasy przejazdów do poszczególnych punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Napa i Yosemite tez bedzie ciezko o lokum w dobrej cenie - radze zrobic rezerwacje zawczasu. Spokojnie mozesz sobie odpuscic Sacramento, tam wlasciwie nic nie ma. Ja bym tez specjalnie nie spedzala duzo czasu w Tahoe i skoncentrowala sie na okolicach San Francisco bo to ciekawy teren. Jezeli masz czas to dodaj okolice Monterey bo to piekne wybrzeze. Rowniez polecam namiot (mozesz kupic w USA, sa w dobrych cenach.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przejechałem te trasę z żoną (+ Phoenix, Denver, Chicago etc) dwa lata temu w 3 tygodnie. Ponad 7.500 km

Noclegi, płaciłem od 30 do 60 $ za pokój, jeżeli były droższe, to spaliśmy w aucie. Te hotele za 30 $ są prowadzone przez Meksykanów i mają b. zły standard. Na namiot było za zimno.

Nie wyobrażam sobie możliwości rezerwacji. Skąd wiesz gdzie będziesz za 19 dni ? Jeżeli jeden hotel jest pełen, to za kilkaset metrów jest drugi.

Zarezerwować warto jest samochód, ponieważ ta rezerwacja zza oceanu jest tańsza.

Samochód, miałem wypożyczony w ALAMO w LA, najtańszy Dodge za 21 $ dziennie, łącznie 330 $, nawet nie pytałem o ubezpieczenie, bo co mnie to obchodzi. Za 21 $ dziennie dostałem kluczyki od renomowanej firmy. Nie bardzo wiem co to jest ten twój znaleziony Dodge Charger, ale za tą cenę to musi on mieć pozłacaną kierownicę.

Co do czasu zwiedzania, to trudno powiedzieć, zależy co się komu podoba. W Las Vegas spędziliśmy 2 dni, w Chicago tyleż samo, bardzo nam się podobało Phoenix. Dolina śmierci tylko kilka godzin, chociaż tam Kemping gdzie można spać, ale w marcu było za zimno.

pzdrw

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłoby gdybyś miał stłuczkę ze swojej winy.

Sorry, ale nie zrozumiałeś. Poprostu nie możliwe jest dostać kluczyki od nieubezpieczonego auta z renomowanej firmy. Zresztą nie wiem czy w USA auto mające tablice rejestracyjne może być nie ubezpieczone, w Niemczech nie może (te okrągłe nalepki).

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...