Skocz do zawartości

Odrawa W Usa


skorpik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ponieważ pierwszy etap mam już za sobą (wizyta w Konsulacie), teraz chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o samym locie i odprawie na lotnisku.

Będzie to mój pierwszy lot samolotem i to na dodatek aż do Chicago. Bardzo proszę o podpowiedzi jak moze wyglądać odprawa po przylocie, jakie pytanie może zdawać urzędnik itp.

dziękuję za wszelkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadac moze pytania na ile przyleciales,do kogo,czy masz bilet i wrazie czego pokazesz mu nawet wydruk ten z biletu elektronicznego

moze tez zadac pytanie co robisz w Polsce..

nie wiem czy bedziesz lecial ale jak nie lotem to musisz dostac w samolocie I-94 a nie zielony I-94w a do tego druk odprawy celnej:

http://www.lot.com/Info/PL/aspx/Content__I...ubMenuId=001004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma znaczenie bo stewardesy moga dac Ci kartke I-94 W koloru zielonego a Ty potrzebujesz I-94 koloru bialego,,bo ten 1 jest dla osob ktore leca w ruchu bezwizowym a Ty majac wize musisz miec ta 2 tzn I-94.

byl juz opisany tutaj przypadek ze dostala grupa nie takie kartki i musieli przy urzedniku to odnowa wypelniac...Bo stewardesa sadzila ze jak jestescie-jestesmy w Unii to ruch mamy bezwizowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie masz przesiadke ale zanimi wsiadziesz do samolotu do Chicago na lotnisko sprawdza twoje dane i wize. Nastepnie po przylocie do USA idz za ludzmi, bo wszyscy kierowac sie beda na kontrole graniczna. Tam sa 2 kolejki, jedna dla rezydentow i obywateli a druga dla wszystkich innych - visitors. Lecialam przez Chicago 4 dni temu i bylam zdziwiona, ze kolejka rezydentow i obywateli 2 razy dluzsza niz visitorow, ale za to szla 3 razy szybciej ;) Po przejsciu przez urzednika immigracyjnego musisz sie udac po odbior bagazu. A po tym jak nie masz zadnego lotu dodatkowego, trzeba kierowac sie do wyjscia i jestes w USA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa to druczki I-94 i to bedzie wlasciwa wiza pobytowa no i deklaracja celna ..

I te dwa druczki dostaniesz ale musisz uwazac na takie cos co sie przydarzylo pewnej osobie z tego forum magdaNYC:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...c=15963&hl=

linka do tych druczkow masz juz podanego wyzej i poczytaj -zobacz jakie to sa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a'propos tych druczków, to czy jak lece z dzieckiem wypełniam dwa razy ten dokument, czy tylko raz?

jeżeli lecę z przesiadką to w przypadku punktu 9 (Miejsce rozpoczęcia podróży lotniczej) wpisuję Wrocław, czy Frankfurt, jako miejsce przesiadki do docelowego samolotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisuje sie nr lotu ten z frankfurtu ;) bo w tym linku Ci podali nr ale bezposredniego lotu z Polski do USA i wtedy sie wpisuje Warsaw i nr Lo011

co do druku to tak jak dziecko ma wize w swoim paszporcie tak musisz wypelnic dwa I-94 bo jedno bedzie dla Ciebie a drugie dla dziecka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez lecialam do Chicago przez Frankfurt. Tuz przed wejsciem do samolotu we Frankfurcie sprawdza twoja wize i paszport czy wszystko jest ok, troche to potrwa, bo musza sprawdzic kazdego ( tylko nie obywateli USA), w samolocie wydaja druczki, wiec nie bedzie z tym problemu, pozniej chodza ponownie z druczkami na wszelki wypadek gdyby ktos potrzebowal dodatowe, bo popelnil blad. Mi sie zdarzylo, ze na lot do Chicago nie bylo na poczatku ustalonej gate na lotnisku, wiec sie nie stresuj jak nie bedziesz wiedziec gdzie pojsc, usiac sobie najlepiej blisko telewizorkow, ktore wyswietlaja informacje o lotach i poczekaj az ustala gate. u mnie ustalono na godzine przed wylotem.

powodzena, bedzie ok !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...