Skocz do zawartości

Zmiana wizy


Rekomendowane odpowiedzi

jade na camp america i chce zostac w stanach na conajmniej rok czy ktos wie jak moge przedluzyc wize legalnie <1 to isc do szkoly ale duzo kasy na to trzeba >jest jakis inny sposob?

Przedluzyc wizy nie mozesz, mozesz zmienic status. Szkola to jedna mozliwosc, niekoniecznie musi byc to droga szkola :D , malzenstwo to nastepny pomysl. :smt040

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Malzenstwo?? hmm, z Barta temperamentem, zdecydowaniem i zapalem wcale nie byloby to takie trudne jesli chodzi o realizacje :)

ps. A tak na powaznie Bart to poszperaj troche w necie, popytaj ludzi, a przekonasz sie ze ceny na niektorych uczelniach sa calkiem przystepne. Szczegolnie np gdy studiujesz w tym samym dystrykcie w ktorym mieszkasz. Wszystko jest w necie, wystarczy tylko troche poszperac 8)

Jezeli np wyladujesz w Chicago, tam gdzie i ja, mozesz wejsc sobie na stronke www.ccc.edu (City Colleges of Chicago)..

Tam bedzie cos zarowno o Trumanie, Daley'u, Harvey'u jak i Wright'cie, w ktorych o warunki nauczania dowiadywalam sie w ubiegle wakacje. I nie wiem czy w tym roku nie wybiore sie na ktorys z nich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie dzieki zaa slowa a co jedziesz na campa do pensylwanii jak cos to w chicago sie spotkamy bo mam tam wujaszka i siosrrty to pewnie cos pomoga jak cos to pisz do mnie to jak z ta szkolla wymyslilas i kiedy lecisz ja 20 zerwiec jeszcze miesiac a co w stanach po campie sostajesz w stanach i przedluzasz wize wiesz co i jak i gdzie napisz 3 sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam!

Mam nadzieje, ze ktos jeszcze uslyszy moje wolanie i poradzi co robic. Otoz jestem teraz na campie w USA. Jest to juz drugi raz. Chcialbym zostac w USA na dluzej, ale nie wiem jak sie do tego zabrac. Moze klonuje pytania ale wybaczcie szukalem po forum i nie moglem sie usatysfakcjoinowac tym co znalazlem. Czy mozliwe jest by po zarobieniu ok 1500$ na campie, znalezc jakas uczelnie (myslalem o Chicago), nastepnie mieszkanie i prace, zeby pracowac i na bierzaco powiedzmy zarabiac i placic za nauke. Czy jest taki manewr mozliwy? A moze wiecie jak znalezc sponsora? :) A co jezeli chodzi o kursy jezyka angielskiego - znacie jakies tanie? One tez umozliwiaja uzyskanie wizy F-1? Jak opcje z Internship? Czy jest szansa na to? Dodam jeszcze, ze w tym roku ukonczylem studia i uzyskalem tytul inzyniera informatyka :) A i jeszcze jedno. Jak dlugo sie czeka na otrzymanie wizy w USA? Kiedy bym musial zaczac sie starac o nia? To jak? Macie jakies pomysly?

Bede bardzo wdzieczny za wszelkie informacje, cokolwiek co nakieruje moje poszukiwania, bo mecze sie juz z tym tematem dosc dlugo.

Dzieeeeeeeeki wieeeeelkie!!! :PB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie naleze do zamoznych a w Polsce na koncie to nawet mam braki szczerze mowiac. A co jezeli mam tu kumpla, ktory ma wlasna firme, ktora jest zwiazana z moja profesja i dodam, ze jest tu juz 15 lat. Mam jakas szanse z nim cos wykombinowac? Jakies h2b albo no nie wiem co, trening, Personal Career Training? Mam zerowe doswiadczenie w tym temacie! Co robic? Bardzo zalezy mi na pozostaniu tutaj troche, mam na mysli USA.

Dzieki za odzew sty6!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haaalo!

Mowi sie tu :)

Szkoda, ze ta Karina nie odpisala, bo kurcze nie rozwiazalem mojego problemu jeszcze. A wiecie moze, czy okres oczekiwania na decyzje ambasady tutaj w stanach jest pokryty legalnym przebywaniem tu? Czy trzeba wracac?

A jak sprawa wyglada z internship? Moge znalezc pracodawce tu, jak jestem juz w USA? Powinno byc proste no nie? Gdzie znalezc takiego pracodawce? A czy ten moj kumpel moglby mnie zatrudnic jezeli jest to mala firma? Prosze o odp i dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...