Skocz do zawartości

Czegoś Tutaj Nie Rozumiem


Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałam na stronie ambasady, że jeśli drugi raz ubiega się o wizę to nie trzeba umawiać się na spotkanie jeśli:

1. Miały wizę wydaną po 10 grudnia 2007 i zeskanowane odciski palców.

2. Ubiegają się o nową wizę w tej samej kategorii jak poprzednia z wyjątkiem wizy typu B1/B2 wydanej na mniej niż 10 lat.

3. O nową wizę ubiegają się w ciągu 12 miesięcy od daty wygaśnięcia poprzedniej.

4. Ubiegają się w placówce konsularnej wskazanej dla ich miejsca zamieszkania lub właściwej dla ich obywatelstwa

I miałam skanowane odciski palców tylko wizę wydaną w 2005, ubiegam się o tą samą kategorię ale jest to B1/B2 i kolejne dwa punkty spełniam więc co?

Mam się umawiac na spotkanie czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po drugie dzwon na infolinie i bedziesz wiedziec co i jak...

Ale po co dzwonić ? Przecież jasno jest napisane.

Wiza musi być wydana po 10.12.2007. Jeśli była to wiza B1/B2 to musiałaby być wydana na 10 lat. Od wygaśnięcia tejże wizy do ponownego ubiegania się nie może minąć mniej niż 12 m-cy.

Jeśli więc wiza B1/B2 była wydana na okres krótszy niż 10 lat, to umawiać się trzeba. Zakładając, że ktoś ma wizę B1/B2 wydaną na 10 lat, to sytuacja, że nie trzeba będzie się umawiać nastąpi dopiero po 10.12.2017 :). Chyba, że ktoś zniszczy/zgubi paszport wcześniej - ale tego nie jestem pewny, bo mowa jest o wygaśnięciu wizy a nie innych powodach jej nie posiadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem nad czym sie tutaj zastanawiac skoro jest jasno napisane:

Osób, których dane personalne nie uległy zmianie oraz spełniają wszystkie niżej wymienione warunki:

Miały wizę wydaną po 10 grudnia 2007 i zeskanowane odciski palców.

Ubiegają się o nową wizę w tej samej kategorii jak poprzednia z wyjątkiem wizy typu B1/B2 wydanej na mniej niż 10 lat.

O nową wizę ubiegają się w ciągu 12 miesięcy od daty wygaśnięcia poprzedniej.

Ubiegają się w placówce konsularnej wskazanej dla ich miejsca zamieszkania lub właściwej dla ich obywatelstwa

zrodlo: http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...ply.html#krok_3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dziękuję bardzo za odpowiedzi - i tak muszę zadzwonić więc od razu się dowiem.

Mam jeszcze pytanie co do paszportu ponieważ mój jest ważny jeszcze tylko 2 lata i nie wiem czy iść z tym po wize czy wyrabiać nowy - to nie ma chyba dla nich, żadnego znaczenia, no nie? :)

I widziałam jeszcze, że teraz sie wypełnia wniosek internetowo czyli co? wypełniam wniosek i go wysyłam, wpłacam pieniądze, dzwonię do ambasady i..tyle? :D czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czytalas moze ten temat dobrze?

http://www.usa.info.pl/board/Jak-Wypelnic-Ds-160-t16284.html

do tego mozesz poczytac tez o tym strone Ambasady co masz wpierw zrobic

tak w skrocie,wypelniasz ten druk-potem drukujesz 1 kartke z numerem ktory podajesz na infolinii,potem bierzesz ta kartke,oplate za wize,dhl oraz mozesz wziasc zdjecie jakby nie przeszlo elektronicznie i tak idziesz na rozmowe,,wez tez stary paszport ze starymi wizami jak wymienisz paszport na nowy,tylko ze teraz mozesz i 4 tyg czekac na nowy paszport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...