Skocz do zawartości

Poprostu Nie Wiem


galonifix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i mam pytanie

Mieszkam w usa 7 lat i przyjechalem tutaj legalnie na summer camp po ktorym zwiedzilem ten piekny kraj wzdloz i wszerz i zostalem tutaj

5 lat temu zostalem zatrzymany przez policje za przekroczenie predkosci ... w stanie NH (niewielkie) policjant wezwal wtedy policje imigracyjna mimo iz mialem legalne prawo jazdy ...ss, swoj samochod ,bylem trzezwy ,zamkneli nas (bylem z kozezanka i jej chlopakiem )

w areszcie przesluchali wzieli odciski palcow wiedzieli juz o nas wszystko i wypuscili dali nam tylko takie papiery ze

mamy sie stawic do sadu na sprawe ...ja na sprawie nigdy nie bylem ,przeprowadzalem sie pozniej z 5 razy wiec nieposzedlem nie mialem tez nigdy problemow z policja

za narkotyki jazde po pijanemu czy tym podobne ....

bylem zatrzymany za przekroczenie predkiosci ale skonczylo sie tylko na mandacie ...

4 lata temu poznalem wspaniala dziewczyne(obywatelke usa) z ktora jestem do dzis i 2 miesieace tremu wziolem slub z nia

moje pytanie jest czy mam jeszcze jakies szanse na zielona karte i uregolowanie mojego statusu (pracuje ,place podatki )

czy lepiej bym bylo zeby stad wyjechac nie wiem poprostu nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj juz byl podobny przypadek ze policja kogos zatrzymala,ten ktos mial prawko legalnie a zostal odwieziony do wzienia imigracyjnego i teraz nie ma tak ze kazdy policjant takie cos zrobi i ma robic ale tak moze sie zdarzyc a wtedy juz wiesz czym sie moze takie cos skonczyc ,,to ze masz prawko legalnie nie oznacza ze prawa nie zlamales,zlamales prawo imigracyjne i to wystarczy i pamietaj o tym teraz i w przyszlosci.Zobacz co bedzie w Arizonie a reszta Stanow nad tym mysli tez ,bo jak widzisz rzad cos mial sie przyjzec ale jak narazie cisza.

A teraz nie zglosiles sie na rozprawe i teraz dobry adwokat moze cos Ci pomoc czy mozesz miec klopoty czy tez nie w legalizacji pobytu ..ale dobry i uczciwy adwokat bo w innym przypadku wydasz kase -czas stracisz a do tego mozesz juz nie wrocic do domu.

poczytaj troche roznych forow na ten temat ...

chyba nie sadzisz ze placenie podatkow cos tutaj zmienia,to dobrze ze placisz ale jestes z przadku z IRS anie z urzedem imigracyjnym,,zeby tak kazdy nielegalny ktorego deportuja mial jakies plusy z tego to nie bylo by prawie zadnych deportacji ...plusem moze byc wtedy jak masz w porzadku sprawe i legalizujesz pobyt przez takie malzenstwo ale jak urzednik zobaczy ze cos nie gra to mozesz zostac odstawiony do wiezienia ..i tutaj podatki nic nie poradza,wlasnie te podatki ida na ICE-urzad imigracyjny tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezwanie bylo do sadu imigracyjnego czy za traffic violations?? Czy zachowales ten dokument, ktory wtedy dostales od policjanta? Jesli dostales mandat/wezwanie do sadu za przekroczenie predkosci to mysle, ze mozna to uregulowac nawet po tylu latach i "naprawic" sobie rekord. Jesli dostales wtedy dostales wezwanie do sadu imigracyjnego to chyba jest to powazniejsza sprawa. Czy nadal mieszkasz w NH?

Pamietaj, ze gdy bedziesz wysylal papiery o AOS (Adjustment of Status - czyli o zielona karte) to musisz miec ta sprawe juz wyjasniona. Nawet gdy dostaje sie wezwanie na interview to zalaczony jest list informujacy, ze jesli miales w przeszlosci jakies wykroczenia to nalezy przyniesc ze soba wszelkie dokumenty dotyczace sprawy na interview.

Odpowiadajac na twoje pytanie - jesli byla to zwykla sprawa o przekroczenie predkosci to nie powinienes miec zadnego problemu z uzyskaniem zielonej karty (zakladajac oczywiscie, ze najpierw te sprawe uregulujesz)

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika tutaj chodzi o sad imigracyjny ze sie nie zglosil a powinien bo dlatego go wyspuscili,,tak sie czasami robi ..i ludzie czasami przychodza na rozprawy a czasami nie jak w tym watku ..

poczytaj na forum ze czasami zaklada sie takim ludziom takie urzedzenie aby nie uciekli a sa Oni w domu i czekaja na rozprawe

a tutaj ten watek o sadzie:

w stanie NH (niewielkie) policjant wezwal wtedy policje imigracyjna mimo iz mialem legalne prawo jazdy ...ss, swoj samochod ,bylem trzezwy ,zamkneli nas (bylem z kozezanka i jej chlopakiem )

w areszcie przesluchali wzieli odciski palcow wiedzieli juz o nas wszystko i wypuscili dali nam tylko takie papiery ze

mamy sie stawic do sadu na sprawe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj chodzi o to ze zaczelo sie tylko od przekroczenia predkosci.... mandacie

a skonczylo sie na areszcie emigracyjnym ...

policjant zadzwonil po policje imigracyjna ,ona sprawdzila nasz status i bylo wszystko juz jasne ze jestesmy nielegalnie w tym kraju ale wypuscila nas na wolnosc bo ...nie bylo zadnych podstaw do zatrzymania nas ....nikt nie byl pijany nacpany itp itd papierow zadnych z tego okresu nie posiadam

nie mam nic szukam adwokata .....jak sie uda to sie uda jak nie toi nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj nie ma jak nie to nie

bo nie wiadomo co bylo na rozprawie i co zapadlo wiec nie zaluj kasy ani tez czasu i szukaj,dowiaduj sie

no chyba ze nie chcesz juz mieszkac w USA lub tez zyjesz z tzw dnia na dzien i co bedzie to bedzie .

puscili Cie bo mysleli ze bedziesz na rozprawie,czasami tak sie puszcza ludzi aby oczekiwali na decyzje po za wiezieniem..a nawet na forum jest taki przypadek kogos ze zostal puszczony ale ma pewne urzadzenie na nodze i to jest jego tzw areszt domowy .Tak bedzie czekac do rozprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...