Jump to content

Analityk: Bp Został Miesiąc Do Ogłoszenia Niewypłacalności


sly6

Recommended Posts

- Mają jeszcze około miesiąca, zanim skorzystają z rozdziału 11 Kodeksu Upadłościowego. Skończą im się pieniądze na wszystkie te zasądzone odszkodowania, oczyszczanie morza i inne wydatki - powiedział Matt Simmons, ekspert branży paliwowej.

Jedynym rozsądnym posunięciem Baracka Obamy było zażądanie od prezesa BP Tony´ego Haywarda na piśmie, że brytyjski koncern zapłaci każdego dolara wydanego na usunięcie zanieczyszczeń powstałych w wyniku wycieku z instalacji BP na dnie Zatoki Meksykańskiej. Z tego powodu firmie szybko skończą się pieniądze - uważa Matt Simmons, który branżą paliwową zajmuje się od 35 lat. - Kiedy BP zda sobie z tego sprawę, moim zdaniem wpadnie w panikę i ogłosi niewypłacalność - dodaje w wywiadzie dla magazynu "Fortune" Simmons.

Jego zdaniem BP podobnie jak wcześniej Chrysler złoży dobrowolny wniosek o reorganizację firmy na podstawie rozdziału 11 Kodeksu Upadłościowego (tzw. Chapter 11). Ma to zapewnić sądową ochronę przed wierzycielami na czas reorganizacji działalności.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,800261...lacalnosci.html

Link to comment
Share on other sites

bardzo dobrze niech BP upadnie , jestem za .

Wszystkie najwieksze korporacje popadajce w problemy powinny upasc i zadnych bailoutow dla nikogo, swiat bylby lepszy

i mechanizmy rynkowe zrobia swoje

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...