Skocz do zawartości

I-131 Po Raz Drugi


Apple

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze,

czy orientujecie się jak wygląda procedura składania aplikacji I-131 po raz drugi?

Termin powrotu według "białego paszportu" przypada mi na koniec września.

Chciałam aplikować po raz drugi. Niestety na chwilę obecną z powodów zdrowotnych wracać do US nie mogę :-(

Po lekturze strony USCIS (być może nieuważnej :-/) dowiedziałam się, że aplikacja nie może być składana ani rozpatrywana w Wiedniu czy w Londynie.

Czy to oznacza, że muszę tak czy owak polecieć do USA, stamtąd wysłać formularz do USCIS, czekać na termin biometrics? To zajmie przecież kilka tygodni...

Miałam nadzieję na wysłanie aplikacji z Polski do USA a oddanie odcisków gdzieś w Europie :-( No, ale tak najwidoczniej się nie da..

Stąd moje pytanie:

Czy mogę wysłać formularz I-131 będąc jeszcze w PL, poczekać tu na termin biometrics i dopiero po powiadomieniu gdzie i kiedy się zgłosić kupić bilet i lecieć do US? Czy wyślą mi takowe info do Konsulatu? Jak myślicie?

Nie mam też pewności, iż dostanę raz jeszcze ten dokument..Może prościej po prostu wlecieć i wylecieć? Nie lubię kombinować, wolałabym to zalatwić tak jak poprzednio, ale jak się nie da to będę zmuszona :-(:-(

Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi odpowiedzieć...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze zamiast skontaktowac sie z prawnikiem,napisac na innych forach imigracyjnych czekasz na odpowiedz tutaj a czasami bywa tak ze jesli cos nie jest na tyle jasne to sie nie pisze lub tez nawet nie probuje sie tego robic

np takie forum jak kto:

http://www.visajourney.com/forums/

bo ja moge tutaj duzooo pisac ale nigdy nie spotkalem sie z takim czyms jak 2 raz staranie sie o bialy paszport wiec co ja moge doradzic>?

Fakt duzo sie pisze w roznych tematach bo sa pewne tematy latwiejsze,z takim czyms sie spotkal czlowiek lub tez slyszal ze to jest prawie pewna sprawa

ja moge oczywiscie poszukac informacji ale nie teraz...po poludniu>moze tak byc?>

ps tak wiec jak chcesz to poczekaj na jakies informacje

NO i najwazniejsze w zyciu,kazdy tutaj pisze ze swojej woli,nikt nikogo nie zmusza do odpowiedzi i teraz jesli ja Ci zadam pytanie-poprosze Cie o cos to masz to wykonac czy tez to jest Twoja wolna wola>jesli masz wykonac-musisz to nie ma sprawy-mam pare spraw do wyjasnienia,do zalatwienia i z mila checia wezme od Ciebie pomoc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od taka strona z pdf:

www.uscis.gov/files/article/B5eng.pdf

i faktycznie bedziesz musiala poleciec na odciski palcow do USA bo tego nie da sie zrobic w Ambasadzie-Konsulacie

ale odbierzesz go juz w danym Ambasadzie-Konsulacie wiec zaraz po odciskach mozesz wracac do Polski .

teraz pozostaje zagadka czy mozna takie papiery wyslac z Polski jak masz sie juz 1 taki paszport...tutaj pisza ze nalezy byc w USA aby zlozyc takie papiery ale nie ma nic o kolejnym paszporcie bo pisza na roznych stronach o pierwszym paszporcie ze nalezy to zrobic z terenu USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...