Jump to content

Przesyłka Rzeczy Do Polski


czeslaw

Recommended Posts

Proszę Was o poradę w następującym temacie: planuję wybrać się z żoną i bratem turystycznie do Kalifornii, na 3 tygodnie. Wynajmiemy samochód i będziemy sobie zwiedzać. Jednocześnie planujemy zrobić sobie zakupy - książki, ubrania (duuuużo ubrań - zwłaszcza żona;) ), buty, itp. rzeczy. Nie planujemy kupować żadnej elektroniki, zwłaszcza nie "na handel" - wszystko prywatne rzeczy dla siebie.

I teraz tak - na pewno nie ma sensu tego wszystkiego wozić ze sobą (nie zmieści się to w samochodzie) ani zabierać w podróż powrotną (trzeba by brać po dodatkowej walizce na osobę). Zatem wpadłem na pomysł, żebyśmy w pewnym momencie nasze zakupy zapakowali w pudło i wysłali do Polski (np. na adres rodziców, żeby odebrali, jeżeli dojdzie wcześniej, niż my).

Zatem moje pytanie jest następujące: czy ktoś korzystał z takiego rozwiązania? Jak najlepiej wysyłać? USPS, jakimś kurierem? Nie będziemy mogli podać adresu zwrotnego w USA, bo będziemy cały czas się przemieszczać, jak to ominąć? Jak nie narazić się na cło? Tam będą same prywatne rzeczy, mogą być uzywane, itd. no ale wiadomo, że celnicy różnych rzeczy mogą się przyczepić.

Z góry dziękuję za wszelkie porady :(

Link to comment
Share on other sites

aby ominac oplaty celne musi byc widac ze to jest uzywane tzn bez metek ze sklepu ,opakowan

i teraz nie wiem gdzie bedziecie ale w miastach gdzie Polonia jest duza sa firmy takie jak polamer i wtedy nadajecie to do rodzicow

Link to comment
Share on other sites

Dzięki.

Z tego, co widzę, polamer nie ma biur w Kalifornii. Polonez ma, ale ich strona wygląda niezachęcająco... Ktoś z nich korzystał?

Do Polameru wysyłasz paczki pocztą, do ich biura w Chicago. Oni je dostarczają pod drzwi w Polsce. Wejdź na ich stronę, tam jest instrukcja jak to się odbywa. Możesz też do nich zadzwonić to wyjaśnią Ci szczegóły.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym doradzil Polamer- mozesz do nich wyslac poczta paczke a oni zaladuja na kontener i wysla

- sensownie wyjdzie droga morska

- jezeli duzo gratow wpakuj, pozabadz sie metek i rachunkow

- jezeli bardzo duzo to wsadz w 2, 3 paczki!!!

na przekazie w polamerze mozesz napisac np prezenty i rzeczy osobiste to nie podlega cleniu!!!!

Po USA Poczta amerykanska rozsyla bardzo szybko i zetelnie przesylki- za mala doplata mozesz dostac numer przesylki i sledzic na stronie ww hdzie ssie ona znajduje.

Polamer w polsce ma umowe z jakas inna firma kurierska i dostarcza pod dzwi PS bedzie na pewno poslizg czasowy np jak powiedza w polamer bedzie za 6 tygodni; to znaczy ze bedzie za 7-8 ;P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://polonez.simplyphoto.com/

Moze strona nie jest najlepsza, ale od 5 lat korzystam z ich serwisu kilka razy w roku , tak jak i wszyscy moi znajomi. Swoje uslugi oferuja przez 5 biur turystycznych dostepnych w moich okolicach. Nigdy nie bylo problemu. Paczki ida 5-6 tyg droga morska i sa dostarczane pod wskazany adres, wiec nawet mozecie nadac na swoj adres.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...