Skocz do zawartości

Nie Otrzymałam Wizy


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat i tydzień temu starałam się o wize turystyczną i jej nie otrzymałam!

Moja siostra jest tam już 6 lat nielegalnie. Powiedziałam o tym konsulowi. Zaproszenie miałam od kuzynki i było wszystko pięknie. Każdy myślał Że załatwienie wizy w moim wieku to tylko taka formalność. Chciałam jechać na wakacje. Nie rozumiem dlaczego jej nie otrzymałam przecież ja mam dopiero 15 lat i konsula powinno obchodzić to czy moi rodzice są mocno związanie z Polską bo to oni są za mnie odpowiedzialni. Oboje rodziców pracuje. Nie wiem dlaczego ja miałam nie otrzymać wizy skoro to nie moja wina że siostra tam jest. Ja i tak bym wróciła bo do liceum jeszcze będe chodzić 3 lata.

Myślę że to konsul miał zły chumor. Jak za tydzień znowu umówie się na spodkanie to czy duże prawdopodobieństwo jest że mi odmówią?

proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moga Ci odmowic

nie wiem czy wiesz ale duzoo osob ma tak ze siostra-brat sa tam,jedzie ktos kto jest niepelnoletni i zamiast wracac to zostaje-idzie tam do szkoly

wiec jak nie przekonasz Konsula ze tak nie zrobisz to wizy znow nie otrzymasz

nie ma znaczenia ze jestes niepelnoletnia a ma znaczenie ze mozesz tam zostac-pare takich osob zostaje chociaz maja rodzicow-rodzine i szkole tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

jedzie ktos kto jest niepelnoletni i zamiast wracac to zostaje-idzie tam do szkoly

...

Przepraszam ,że włączam się do tematu ale zainteresował mnie cytowany fragment. Skoro ktoś jest nielegalnie w US i nie mam żadnych dokumentów np. wiza studencka, GC to jak może zostać przyjęty do szkoły ? Teoretycznie (tak mi się zdaje) bez legalnego pobytu w stanach jest się tam "nikim" (przepraszam za określenie) ... nie dostane kredytu, nie jestem ubezpieczony, nie moge kupić mieszkania...

Jak się mylę to mnie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 15 lat i tydzień temu starałam się o wize turystyczną i jej nie otrzymałam!

Przykro mi.

Myślę że to konsul miał zły chumor.

Też tak myślę

Jak za tydzień znowu umówie się na spodkanie to czy duże prawdopodobieństwo jest że mi odmówią?

Myślę, że masz jakieś 50% szans na otrzymanie ponownie odpowiedzi odmownej, ale z drugiej strony masz 50% szans na odpowiedź pozytywną, więc nie jest źle.

proszę o odpowiedź.

Proszę bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rqq sa nielegalni co maja po kilka domow,maja swoje firmy ....

I teraz jak masz numer SSN-legalnie zdobyty,masz prawo jazdy to kto Cie spyta o pobyt jak chcesz miec kredyt?

To samo masz ze szkola jak nie ma papierow,byly przypadki ze jakis dyrektor nie zezwolil na takie cos ale potem musial i tak przyjac dziecko do szkoly.

Zobacz co bylo z Ciotka Prezydenta ,wyszlo ze mieszkala w komunalnym mieszkaniu chociaz byla nielegalnie.Tak wiec jak umiesz pewne sprawy robic i korzystac to bedziesz prawie jak rezydent-obywatel chyba ze rzad USA wprowadzi duzee zmiany z pobytem wtedy to sie konczy-juz sie powoli konczy np w Arizonie ,prawka juz nie zrobisz w wielu miejscach ale nadal mozesz jakos tam zyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adka przy pobytach takich jak 6 lat jest duze prawdopodobienstwo ze takie cos maja w sytemie i wiele osob juz sie o tym przekonalo a ze moze byc system dziurawy to nie radze tego probowac robic,,,bo mozna sie nie zle przeliczyc a wtedy nie bedzie przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. masz tam siostrę która j4st nielegalnie

2. skończyłaś własnie gimnazjum i konsul mógł sobie pomyśleć, że polecisz do stanów i zapiszesz się do szkoły aby ją kontynuować - mogłaś o staraniu się o wizę pomyśleć rok wcześniej :) (ja tak zrobiłam tzn. jestem w 2kl. liceum poszłam do konsula PRZEDŁUŻYĆ wizę i praktycznie o nic sie nie zapytał tylko co chcę studiować w PL (myślę że na 90% gdybym poszla za rok wizy bym nie dostała) po czym powiedział swoim pięknym akcentem dobrze otryzmuje Pani drugi raz wizę (ciekawi mnie tylko na ile ;? ) i teraz czekam na paszporcik :) Zacznij liceum i staraj się ponownie za rok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...