Skocz do zawartości

Życie W Uk W Cenach


maciopa

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, że odświeżam temat, ale krew mnie zalewa, jak większość przelicza ceny z zagranicy do cen w Polsce. Obecnie mieszkam w Niemczech i nie wyobrażam sobie żeby wszystko przeliczac. Zarabiam w euro i wydaje w euro. Co z tego, że litr paliwa kosztuje ok 1.65 euro/litr co w przeliczeniu to blisko 7 zł skoro zarabiam 16 euro na godzine. Nawet zarabiając 10 euro stac mnie na 6 litrow za godzinę pracy. W Polsce zarabiając 10zl na godzine mam prawie 2 litry. Przelicznik cenowy ten sam ale co z tego. Nie przeliczając zarabiamy tyle samo np. 1500 euro i 1500zl z tym, że za te 1500 euro mogę sobie na wiele pozwolic. Przykładowo płaty z kurczaka w lidlu kosztują 3.5 za 600g. Jeżeli przelicze to bardzo drogo i co, mam nie kupowac ? W Polsce płaty kosztują dajmy na to 10 zł bo nie pamiętam. To tak jak bym mial tu zaplacic za nie 10 euro. Drugi przykład samochody. W niemczech nowy sredniej klasy samochod kupimy za 30 000 euro. W Polsce 120 000zl. Zarabiamy również 1500 euro/złotych. Ile musimy oszczędzać na auto w Polsce a ile w niemczech. Rozumiem pytania co ile kosztuje w uk itd. Ale zastanówcie sie ile tych rzeczy możecie miec za wyplate a nie przeliczac, ze mieso droższe niz w pl i nie jade. Przepraszam, za te wypociny ale musiałem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...