Skocz do zawartości

Malzenstwo Na Wizie J 1


mila33

Rekomendowane odpowiedzi

hej mam pytanie...nie wiem kompletnie jak to ogarnac.. ja przyjechalam do usa 4 raz i teraz mam tu chlapaka spotykamy sie kilka miesiecy i planujemy sie pobrac..on jest obywatelem usa i sie zastanawiam kiedy jest najlepszy moment poniewaz my bysmy chcieli sie pobrac na poczatku wrzesnie a moj DS jest do 25 wrzesnia wiec czy moge sie pobrac na J 1 wizie????i kiedy jest najlepszy ternim...dziekuje za odpowiedz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"if you are not subject to the two-year residency requirement or if the requirement has been waived. If you are still subject to the two-year residency requirement, you will not be able to adjust your status or apply for an immigrant visa until the home residency requirement is satisfied"

czyli jesli nie masz nakazu 2 lat rezydencji poza US to mozesz skladac papiery o AOS, jesli masz taki nakaz

z tego co sie orietuje obowiazuje cie nakaz 2 lat poza US

jesli nie masz nakazu 2 lat, najlepiej papiery zlozyc miesiac przed zakonczeniem twojej wizy, od czasu kiedy je przyjma jestes legalnie

good luck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mru tylko ze prawo sie zmienilo od pewnego czasu i nawet jak takie cos miala wsteplowane to jest teraz tak:

Uwaga: Od 28 czerwca 2009 obywatele polscy nie są objęci wymogiem zamieszkiwania w kraju pochodzenia ze względu na zapotrzebowanie na specjalistyczną wiedzę lub umiejętności. Dotyczy to również osób, których wiza J-1 została wydana przed 28 czerwca 2009 na podstawie formularza DS-2019 z zaznaczonym punktem „is subject to 212(e)”.

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n....html#residency

tez to bylo opisane na forum takie cos,bo pare osob mialo jakies ale do tego ale okazalo sie to prawdziwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie bylam pewna czy jest jakas roznica kiedy wezme slub ja oczywiscie chciala bym juz teraz ale czytalam ze musiala bym dac znac do biura work & treavel ze zawarlam malzenstwo z obywatelem...ja planuje pobrac sie na alasce a z tego co tez slyszalam to tutaj emigracyjny sie bardzo nie czepia...

a jeszcze jedno pytanie ..ktos powiedzial mojemu narzeczonemu ze musimy is do emigracyjnego i dac znac ze jestesmy zareczeni...czy to prawda???

dziekuje za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno pytanie ..ktos powiedzial mojemu narzeczonemu ze musimy is do emigracyjnego i dac znac ze jestesmy zareczeni...czy to prawda???

nawet o tym nie mysl... slub ma byc spontaniczny a co za tym idzie nie powinno byc cos takiego jak zareczyny i planowanie slubu...a jak to juz zglosisz to bedziesz miala problemy bo oficjalnie bedzie to wygladalo jak juz planujecie slub...poprostu sie hajtnijcie i uwazajcie komu mowicie o szczegolach swojej sprawy bo "zyczlywich" ludzi wszedzie pelno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czypar ten ktos albo cos slyszal,wie lub tez chcial Was wpuscic w maliny i nie wiadomo co gorsze..

nie ma takiego czegos ze sie takie cos zglasza,chyba ze chodzi o wiza dla narzeczonych

czy jestescie i ile byliscie razem to juz na rozmowie pokazujecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, wiesz ja jestem na Alasce i tu tez mialam rozmowe o zielona karte. tu tez na Alaske przjezdzalam od 2006 roku, co roku na J1, pozniej nawet w zime na turystycznej, ale zeby sie pobrac, to i tak zalatwialam wize K1. co wiecej proces zalatwiania K1 zaczelismy jak siedzialam rok temu we wakacje po raz czwarty na J1. w urzedzie w Anchorage faktycznie sie nie czepiaja, ani kolejek tez nie ma i dlugich terminow. ale pani z imigracyjnego byla doskonale zorientowana w naszej sprawie, bo moze dlatego, ze nie maja duzo przypadkow, to sie nawet zaglebiaja w papiery, ale spokojnie, nie bardzo sie czepiali (tylko, ze u Nas wlasciwie nie mieli czego sie czepiac).

w kazdym razie do urzedu sie wybierasz po slubie, dopoki nie pobierzecie sie, nikt z urzedu nie powienien wiedziec, ze wogole masz taki zamiar. ogolnie zrobcie to spontanicznie, nie planujcie za duzo, bo wtedy bedzie to naturalniej wygladalo.

pozdrowienia i powodzenia - w koncu ktos tez na Alasce jest :):);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

heja ja tez 4 raz na J1 no i w koncu postanowilam tu zostac...w sumie to nie planowalam ale poznalam kogos i tak jakos wyszlo, duzo czytalam o slubach i formalnosciach ale dalej mnie to przeraza ...u mnie tez sie nie maja do czego czepic mieszkamy razem i jestesmy na powaznie ze soba....malo polakow jest na alasce:(((

aaa wiem ze sie za wszystkie papiery placi i jak sobie to obliczylam to troche to kosztuje...:)((a jeszcze kolezanko z alaski mam pytanko jak dlugo czekalas na pozwolenie na prace???pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...