Skocz do zawartości

Ginekolog Prowadzacy Ciaze I Gdzie Rodzic W Ny


Fizia123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , nie jestem pewna czy taki watek juz jest na stan NY, mimo wszystko bardzo prosze o wpisy kobiet, ktore sa mamusiami, ktore rodzily w Nowym Jorku i jakich lekarzy i szpitale polecacie. Mam ubezpieczenie ale zawsze moge sprawdzic czy dany lekarz jest w moim ubezpieczeniu.

Niestety lekarze poleceni przez moich znajomych nie sa w moim ubezp, stad tez prosba do was. Piszcie, z gory dziekuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znajdz szpital w twoim ubezpieczeniu, max 30 min od domu, i sprawdz czy bys chciala tam rodzic,

liczy sie wielkosc pokoi, ile pokoi pojedynczych, jaki jest oddzial wczesniakow, jak sie rozlicza za epidural (moj anestezjolog byl out of network, ale nie musialam doplacac)

zazwyczaj maja info w internecie i oferuja zwiedzanie oddzialu

jak juz wybierzesz szpital zobacz liste tam pracujacych/udzielajacych porodow

szukasz przychodni ktora ma paru lekarzy tam pracujacych bo nigdy nie wiadomo kto bedzie w sadny dzien na dyzurze :)

przychodnia musi byc w miare blisko bo w ostatnim miesiacu to sie chodzi co tydzien na wizyte, a podrozownie z wielkim brzuchem do przyjemnoscie nie nalezy

przy porodzie twojego lekarza bedziesz widziec przez moze godzine a przez reszte czasu pielegniarki

warto jest miec odzielny pokoj przez caly czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za podpowiedz....wiesz tutaj gdzie mieszkam a w zasadzie na Brooklynie to te szpitale wokol mnie odpadaja to sa mordownie, wiec tak czy siak bede musiala dojechac czy na Manhattan czy na Queens, ale fakt faktem zaczne od tego co napisalas od szpitali a potem od lekarzy ktorzy tam pracuja. Dzieki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za podpowiedz....wiesz tutaj gdzie mieszkam a w zasadzie na Brooklynie to te szpitale wokol mnie odpadaja to sa mordownie

Niekoniecznie. W nieciekawych okolicach często znajdują się b. dobre szpitale. To jakich mają pacjentów jest mało istotne.

Popytaj swieżo upieczonych mam w sąsiedztwie (w parku, sklepie itp.) gdzie rodziły i jakiego lekarza polecają. Osobiście szukałabym szpitala z dobrym oddziałem NICU (tak na wszelki wypadek). Zrób wywiad czy okoliczne szpitale oferują to co ew. może Ciebie interesować - pojedyncze pokoje, mozliwość porodu w wodzie i tym podobne.

wiec tak czy siak bede musiala dojechac czy na Manhattan czy na Queens

Osobiście nie radzę szukać zbyt daleko, ani w miejscu gdzie często są korki. Jak nie daj Boże zaczniesz rodzić w godzinach szczytu, to poród odebrany przez taksowkarza nie jest wcale mało prawdopodobny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie radzę szukać zbyt daleko, ani w miejscu gdzie często są korki. Jak nie daj Boże zaczniesz rodzić w godzinach szczytu, to poród odebrany przez taksowkarza nie jest wcale mało prawdopodobny :P

zgodze sie!

ja mialam temin w styczniu, a tu czasami "troche" sniezy :)

ze szpitalem ponad pol godziny od domu to mi czasmi rozne mysli do glowy przychodzily

ale z drugiej strony przy pierwszym dziecku to trudno sie na taksowke zalapac bo jednak to troche trwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam termin na polowe marca i tak patrze ze na Queensie na Flushing bedzie mi najblizej ewentualnie jeszcze NY Presbyterian Weill Cornell przy 1 Ave i 70 street teraz wedle wskazowek musze sie czegos wiecej dowiedziec sie o tych szpitalach, tak wiec dziekuje za wszelkie wskazowki, gdybyscie jeszcze cos wiedzialy i chcialy sie czyms podzielic piszcie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Ja rodzilam w North Shore na Forest Hills, sala porodowa b. duza lekarze godni polecenia, mimo komplikacji usilowali za wszelka cene zeby maluch urodzil sie naturalnie ( po 24h niestety musialam miec cesarke ) jedynie sale postpartum (poporodowe) byly srednio duze, po 3 kobiety sali ale opieka na prawde bardzo dobra. Generalnie polecam , osobiscie zdecydowalabym sie na drugi porod w tym szpitalu;)

Poza tym slyszalam swietne opinie o Mount Sinai na Manhattanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

podepnę się tu, bo temat też życiowo - medyczny...

gdzie w Nowym Jorku (Queens) można uzyskać pomoc np. położnej, pielęgniarki, czy innej fachowej acz dobrej duszy, w temacie problemów z karmieniem noworodka (3 dni) ?

W Polsce są chodzące do domów położne, pielęgniarki środowiskowe, poradnie laktacyjne itp... - a tam ?

Gdzie dzwonić ?

Kogo prosić o pomoc !

Ja jestem w Polsce i próbuję na odległość pomóc córce, która 1 dzień jest w domu z maleństwem i równie zielonym małżonkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...