Skocz do zawartości

Gwiazdki pod zdjeciem na wizie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 miesiące później...

Nie, nigdzie sie tego nie zaznacza, tak jak nie pisze sie we wniosku, ze w walizce oprocz ubran znajdzie sie rowniez kielnia. :D

Nie chodzi o to, ze przez 10 lat bedziesz zwiedzac Stany - w Ambasadzie dostajesz promese wizowa, ktora pozwala Ci przez okres jej waznosci WYJECHAC do USA, a o tym ile czasu jednorazowo bedziesz tam przebywal, zadecyduje urzednik na lotnisku... Niektorzy dostaja na miesiac, niektorzy na rok, niektorzy na 10 lat. "Mowi sie", ze 10-letnie sa dla tych, ktorzy juz wczesniej mieli krotsza promese i wykorzystali ja zgodnie z celem. Ale Wiola jest tego twierdzenia zaprzeczeniem lub przynajmniej od niego wyjatkiem. :evil:

Pani Konsul na Twoje pytanie "dlaczego?" odpowiedziala kiedys tak:

"Konsul podejmuje decyzje w sprawie wydania wizy oraz jej terminie waznosci na podstawie wniosku wizowego i informacji o aktualnej sytuacji osoby ubiegajacej sie o wize. Informacje o poprzednio wydanej wizie i wykorzystaniu jej zgodnie z przepisami imigracyjnymi jest jednym z czynnikow branym pod uwage przy podejmowaniu decyzji o wydaniu nowej wizy. Zwykle osobom, ktore kwalifikuja sie do otrzymania wizy, przyznawane sa wizy dziesiecioletnie wielokrotnego wjazdu.

Lisa Piascik

Konsul Generalny USA w Warszawie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem wyjatkiem:

dostalem pierwsza wize na rok - bylem 5 tygodni i nic nie zmajstrowalem ;-) kolejna (zalatwiana wowczas korespondencyjnie) dostalem tez na 1 rok - wyjechalem do usa tylko na 4 dni - ubiegalem sie o nowa (tez korespondencyjnie) - i dostalem na 5 lat....(dokladnie do konca studiow, ale przekraczajaca paszport o 2 lata ;-) )... ciekawe jaka dostane nastepna.... moze wreszcie na 10 lat ;-) ale tym razem bede musial pofatygowac pupe do wawki... ;/ :olaboga: :pada: :placze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...