Skocz do zawartości

Obywatelstwo Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dotyczące obywatelstwa w USA. Mianowicie moja babcia ma dwójkę dzieci i przybywa w USA od 20 lat i jest obywatelem kraju. Jej syn przybywa tam na stałe i również posiada obywatelstwo, zaś córka nie ma obywatelstwa i przebywa w Polsce. Czy jest możliwość aby dostała ona obywatelstwo w ramach ściągania rodzin bez potrzeby wylotu z kraju? Jeśli byłaby taka możliwość to czy wtedy ona mogłaby "załatwić" obywatelstwo swoim dzieciom ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] zaś córka nie ma obywatelstwa i przebywa w Polsce. Czy jest możliwość aby dostała ona obywatelstwo w ramach ściągania rodzin bez potrzeby wylotu z kraju?

Nie. Obywatel USA moze natomiast sponsorowac swoje dorosle dzieci w celu otrzymania przez nie zielonej karty. Po otrzymaniu wizy emigracyjnej osoba sponsorowana wyjezdza do USA gdzie otrzymuje zielona karte. Wiec bez opuszczania kraju sie nie da. Po pieciu latach pobytu w stanach ma ona prawo do starania sie o obywatelstwo amerykanskie.

Jeśli byłaby taka możliwość to czy wtedy ona mogłaby "załatwić" obywatelstwo swoim dzieciom ?

Obywatel USA moze sponsorowac swoje dorosle zamezne dzieci oraz ich nieletnie dzieci (czyli swoje wnuki) jednoczesnie. Wtedy wszyscy oni uzyskuja zielone karty. Jezeli dzieci sponsorowanej osoby sa pelnoletnie nie moga byc "dopisane" do petycji dziadka/babci i musza czekac az ich rodzic uzyska zielona karte i moze je wtedy sam sponsorowac (warunek: dziecko niezamezne/niezonate, mlodsze niz 21 lat) lub az rodzic uzyska obywatelstwo - wtedy moze sponsorowac rowniez zonate/zamezne dzieci starsze niz 21 lat.

Mam nadzieje, ze za bardzo nie namieszalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babcia samych wnukow nie moze sponsorowac ale juz razem z rodzicami-rodzicem moze np Corke z mezem lub tez sama z dziecmi ..

I teraz jak wnuki beda miec po 18 lat to one nadal moga dostac wizy na pobyt staly chyba ze w czasie rozmowy beda miec juz 21 lat i wiecej to wtedy moga sie pozegnac z wizami nawet jak papiery beda zlozone wczesniej ,bo dla USA osoby w wieku 21 lat sa pelnoletnie .Dlatego tez taki 18-19 nie kupi alkoholu w USA

tak miej wiecej to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. Chodzi mi o to czy jest możliwość otrzymania obywatelstwa nie ruszając się z kraju, ja jestem wnukiem, babcia jest w stanach, mama nie ma obywatelstwa.

Chciałbym wyjechać po ukończenie osiemnastego roku życia, ale nie chcę tam być na "czarno" wracać tu co chwilę też mi się nie widzi :<.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...