Skocz do zawartości

Prośba O Pomoce W Wyborze


usapytania

Rekomendowane odpowiedzi

Miedzy wyslaniem papierow a otrzymaniem tzw. NOA1 mija maksymalnie 10-14 dni. NOA1 powoduje ze twoj status zmienia sie na AOS pending. Po okolo 6-8 tygodniach od wyslania dokumentow powinnas dostac pozwolenie na prace (EAD). Z tym dokumentem mozesz wyrabiac sobie w niektorych stanach prawo jazdy, mozesz tez zlozyc aplikacje o social security number.

Ja na twoim miejscu wzielabym slub i zlozyla papiery w USA - tak jak juz pisalam wczesniej zielona karte dostaniesz w przeciagu 3 miesiecy i nie bedziesz musiala rozstawac sie z mezem.

Dziękuję. Rozumiem, że jeśli nie zdążę i otrzymam NOA1 już po terminei wazności mojej wizy to znaczy ze w czasie calego procesu (az do GC) jestem nielegalnie? Czy i tak mogę otrzymać pozowlenie na pracę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Rozumiem, że jeśli nie zdążę i otrzymam NOA1 już po terminei wazności mojej wizy to znaczy ze w czasie calego procesu (az do GC) jestem nielegalnie? Czy i tak mogę otrzymać pozowlenie na pracę?

Z tego co wiem to w momencie otrzymania NOA1 jestes "bezpieczna". Pozwolenie na prace otrzymasz niezaleznie czy bedziesz miala kilka-kilkanascie dni tzw. overstay miedzy wygasnieciem wizy a NOA1. Pobyt przedluzony nielegalnie poza waznosc wizy wjazdowej jest wybaczony w procesie sponsorowania przez malzonka, ktory jest obywatelem.

W jakim stanie mieszkasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Rozumiem, że jeśli nie zdążę i otrzymam NOA1 już po terminei wazności mojej wizy to znaczy ze w czasie calego procesu (az do GC) jestem nielegalnie? Czy i tak mogę otrzymać pozowlenie na pracę?

hej,

bylam w podobnej sytuacji. My papiery wysylalismy na 2 dni przed wygasnieciem mojego legalnego pobytu. Slub na wariackich papierach, na ostatnia chwile wypelnianie dokumentow, szukanie kasy ehh... ogromny stres! W kazdym razie wyslalismy listem "overnight" za potwierdzeniem odbioru, wiec na drugi dzien - w przeddzien mojego legalnego pobytu - papiery lezaly u nich na biurku. Na stronie poczty mozesz sprawdzic ze danego dnia zostal list doreczony wiec nie zyjesz w stresie tygodniami.

Podpowiem Ci tylko tyle, postaraj sie za wszelka cene zlozyc papiery jednak PRZED wygasnieciem twojego pobytu. To wiele znaczy. Wtedy twoj status przez caly czas jest legalny, jesli jednak sie spoznisz z wyslaniem to nawet jesli przed kilka dni to bedziesz miala przez chwile ten nielegalny status, a potem jesli w trakcie czekania na GC niedaj boze bedziesz musiala skorzystac z advance parole to lepiej nawet nie myslec!

W skrocie - ja w 3 miesiace po wyslaniu dokumentow dostalam GC.

Usmiechnij sie i powodzenia! ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w koncu aby caly czas byc "legalnie" to wazne jest zeby wyslac dokumenty dopoki jest wazny status mojej wizy (czyli np 2 dni przed wygasnieciem jest mozliwe?) czy trzeba wyslac na tyle wczesnie zeby zdazyli wyslac NOA1 zanim wygasnie moja wiza? Bo juz sie troche pogubilam...

Bardzo wszsytkim dziekuje za odpowedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do czasu oczekiwania to bywa tak ze to sie troche ciagnie niz te 3 miesiace..wystarczy REF i czas sie wydluzy

fakt mozemy pisac ze to moze zajac 3-4 miesiecy a jak bedzie dluzej to co?a no nalezy z tym sie tez liczyc jak ze wszystkim na tym swiecie

co do bycia legalnie to jak wyzej jest napisane,papiery moga wplynac po tym terminie.wazne aby ktos to wpisal w system a to moze zajac 1 dzien a moze i dluzej.dlatego tez lepiej to wyslac wczesniej niz pozniej

to samo z wylotem do Polski,jak utrzymasz legalnosc pobytu ciagla to masz szanse poleciec z pewnym dokumentem ,jak bedziesz choc 1 dzien nielegalnie to nawet jak bedziesz w systemie to mozesz nie byc wpuszczona na teren USA,pamietaj o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usapytania nie przejmuj sie tym ze bedziesz tydzien lub dwa nielegalnie w USA po slubie z obywatelem do momentu wyslania czy zerejestrowania papierow. Ludzie sa w USA nielegalnie po kilka lat i po slubie kiedy zostana zalatwione wszystkie papiery ten czas jest im darowany.

Wazne jest aby w trakcie czekania na zielona karte nie wydazylo sie nic szczegolnego co by Cie zmusilo leciec w trybie pilnym do Polski bo nie wrocisz tak szybko.chyba ze zalatwisz sobie bialy paszport ale to juz inna bajka. A 1, 2 dni lub 1,2 tyg bycie nieleganie to swiat sie nie zawali.

Poczytaj forum zobacz jakie papiery trzeba wyslac jakie dokumenty dolaczyc jak nie masz to popros kogos z PL aby wyslali Ci odpis pelnego aktu urodzenia bo to jest potrzebne do skladania papierow, organizuj date slubu i po slubie wysylajcie papiery. troche jest zabawy z tymi papierami badaniami szczepieniami wiec sie nie martw czy bedziesz legalnie czy nie 2 dni tylko zacznij organizowac formularze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bialy paszport jest dla osob ktore juz maja zielona karte..to o czym mowa nazywa sie advance parole

ile osob tyle opinii i odpowiedzi

bo jesli tak jest fajnie z legalizacja to dlaczego sa tacy ze wpadaja i maja nieprzyjemnosci,maja pod tzw gorke i im sie nie wiedzie?wiec niech kazdy robi co chce ale nie ma tak ze tak jest fajnie i super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt nie slyszy sie o tych nieprzyjemnosciach za czesto ale sa i np

ze sprawa bedzie odlozona bo cos nie gra,ze wychodzi slub na papiery,ze wjazd byl po to aby wziasc slub i legalizowac pobyt i tak tez ktos tak sie staral o wize .

i teraz czy nalezy o tym pisac co moze byc i jak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...