Skocz do zawartości

Czy Musze Miec Pozwolenie Na Prace ? Czy Moge Je Zalatwic Pozniej W Usa ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pracownikiem fizycznym.

Czy wyjazdając do USA do pracy musze posiadać pozwolenie na prace juz tu w polsce ? Czy w konsul nie będzie wymagał odemnie druku I-797 (ewentualnie jakiegos innego) ?

Czy moge je ewentualnie potem zalatwić w samych stanach ????

Jak to wygląda ?

Gdzieś czytałem że moge wyjechać bez pozwolenia i dopiero na miejscu w USA sie o nie starać.Czy jest to prawda ???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko na jakiej podstawie chcesz wyjechac do USA masz Zielona karte?

Jezeli chcesz leciec do USA na wizie turystycznej to jak sama nazwa wizy wskazuje nie mozesz starac sie o pozwolenie o prace bo bedziesz w USA turystycznie.

I moja dobra rada starajac sie o wize turystyczna w Ambasadzie czy w Konsulacie w Polsce NIC NIE PYTAJ o pozwolenie o prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sloniu,,,jak poczytasz to np forum jak i strony rzadowe to masz odpowiedz ze

nie dostaniesz wizy pracowniczej bez tych papierow ktore wymieniles,czy to juz w Polsce czy tez w USA

a czy mozna zmienic status to pewnie ze mozna ale czy z tego cos wyjdzie to juz inna sprawa,,czasy sie zmienily ,chyba ze masz dobrego pracodawce oraz prawnika do tego

ta strone dobrze poczytaj tylko ze tutaj nalezy umiec jezyk angielski

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie po części odpowiedzieliście na moje pytanie.Piłem do tego czy można przekształcić np: wize turystyczną w pracowniczą juz tam na miejscu w stanach.Tak sie nie da.

Pan z konsulatu powiedział że musi otrzymac numer I-797 po to aby mnie zarejstrować (na rozmowe).Inaczej sie nie da.

Czy zawsze pytają i potrzebują numer I-797 przy rejstracjii.Czy jest tak że czasami nie pytają o ten dokument ? I mogę sobie przyjść na rozmowe i przejsc ją bez tego druczku ? Bywa tak ?

Pisze o tym bo tak krąże po różnych forach i napotykam sie na różne ciekawe posty.I chciałem zweryfikować.

Reasumując to co czytałem z forum musze mieć w ręce orginał I-797 i podać numer który osoba rejstrująca potrzebuje aby zapisać mnie na rozmowe wizową.

Tak to wygląda przepisowo a jak jest w rzeczywistości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele ludzie wiele mowi na forach ale przepisy jasno to mowia co musisz miec i co okazac w innym przypadku zaplacisz za rozmowe a nic z tego nie wyjdzie

zapytaj sie tych osob o wykladnie prawna dlaczego tak pisza itp

jak kto sie nie da zmienic wizy turystycznej na pracowniczy?pokaz mi w przepisach ze tak sie nie da.jesli mi pokazesz to przyznam Ci racje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx

To ja źle doczytałem. ;) Czyli da sie przekształcić wize turystyczną w parcowniczą ? no Ok ale czy moge to zrobić będac tam w stanach ? Czy musze poczynić jakieś skomplikowane kroki ? Jak wygląda ta procedura po krótce,możecie przybliżyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Slontrabalski oczywiscie ze sie da tak jak pisze Sly6 ale podstawowe pytanie jaki masz fach w reku ? Zeby zmienic wize z turystycznej na pracownicza trzeba miec nieprzecietny fach w reku a w dobie dzisiejszego kryzysu w USA gdzie wielu amerykanow nie moze dostac pracy w przeroznych zawodach zmienic wize nie jest wcale tak latwo choc jest to wykonalne. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest inny czy Ty czytasz moze strony rzadowe ,bo tam masz pewne sprawy wyjasnione oraz forum mozesz o tym poczytac ..

I teraz ,pisze ze sie da to nie oznacza ze zmienisz ten status,masz juz napisane przez gocharynke co moze byc i gdzie moze byc ale...

reszta zalezy od pracodawcy,ilosc wiz i Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fachu za specjalnego to ja w ręku nie mam.Czyli istnieje taka możliwość przekształcenia turystycznej na miejscu w USA w pracowniczą.

Póki co nie zastniała jeszcze tak potrzeba przekształcania u mnie.Pytam z ciekawości.Poszukam jeszcze na własną ręke na forum.

Thanks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pracownikiem fizycznym.

Czy wyjazdając do USA do pracy musze posiadać pozwolenie na prace juz tu w polsce ? Czy w konsul nie będzie wymagał odemnie druku I-797 (ewentualnie jakiegos innego) ?

Czy moge je ewentualnie potem zalatwić w samych stanach ????

Jak to wygląda ?

Gdzieś czytałem że moge wyjechać bez pozwolenia i dopiero na miejscu w USA sie o nie starać.Czy jest to prawda ???

Pozdrawiam

To co gdzies czytales to bylo jedno wielkie nieporozumienie nic takiego nie istnieje jak pozwolenie na prace od Konsula w polsce lub na miejscu w Usa.Zezwolenie na prace moga otrzymac ludzie ze specyficznymi zawodami jak lekarze specjalisci,pielengiarki i kilka innych zawodow ty piszesz ze jestes pracownikiem fizycznym ten zawod z calym szcunkiem nie podlega tym specyficznym zawodom do tego kazdy z nich musi zdac specjalnu test to znaczy znajomosc swojego zawodu i do tego musza znac jezyk angielski perfekt bo co komu z pielegniarki ktora mowi tylko po Polsku.Chcialbys miec do czynienia z pilengniarka w szpitalu ktora mowi tylko po angielsku a ty nie. JOHN ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...