Skocz do zawartości

Ślub Z Rezydentem Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Wiam,

Wiem ze juz mogl byc taki temat ale jakos nie moglam odnalesc.. Mam pewien problem, jestem obecnie w USA na wizie turystycznej, moj chlopak jest rezydentem i planujemy wziac slub cywilny. Czy moze ktos wie (z wlasnego doswiadczenia) jak dlugo trzeba oczekiwac na moje papiery, tzn zielona karte ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym i planuje czekac w Polsce, poniewaz nie chce zmarnowac wiziy. Slyszalam ze na GC mozna czekac i ok 7 lat ?

Ja wzielam slub z rezydentem 3.5 roku temu, z tym, ze ja mialam "spalona" wize. Od razu zlozylismy I-130. Pewnie jeszcze bysmy troche poczekali, ale maz zrobil obywatelstwo pol roku temu, wiec moja zielona karte, to kwestia teraz juz dni. Zastanawia mnie, dlaczego chcesz wracac do Polski i przezywac rozlake? Jak nie chcesz byc nielegalnie w USA, to postaraj sie zmienic wize na studencka. I pytanie kolejne: ile Twojemu chlopakowi zostalo do obywatelstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam,

Wiem ze juz mogl byc taki temat ale jakos nie moglam odnalesc.. Mam pewien problem, jestem obecnie w USA na wizie turystycznej, moj chlopak jest rezydentem i planujemy wziac slub cywilny. Czy moze ktos wie (z wlasnego doswiadczenia) jak dlugo trzeba oczekiwac na moje papiery, tzn zielona karte ?

Po 11 wrzesnia wszystko sie zmienilo co rownierz dotyczy emigracji albo jak ty to nazywasz zielonej karty (aktualnie to ona jest rozowa)wypelnienie wszystkich koniecznych formularzy i innych papierkow trwa dlugo ja osobiscie znam polaka ktory wzial slub z Amerykanka i od poczatku do konca to znaczy do otrzymania ZIELONEJ KARTY trwalo to prawie trzy lata i nieludz sie ze dostaniesz szyciej bo prawo emigracyjne zmienia sie z dnia na dzien i staje sie coraz trudniej by otrzymac ta wymarzona ZIELONA KARTE bylo by troche latwiej gdyby twoj chlopak mial obywatelstwo ale jako rezydent zanim dostaniesz jak wogole dostaniesz ta karte pierw przejdziesz przez pieklo i zpowrotem.Ja mieszkam w stanach juz od 28 lat i mam obywatelstwo od 23 lat bo musisz odczekac 5 lat zanim mozesz skladac papiery o obywatelstwo a od tego czasu i 11 wrzesnia caly system stanal do gory nogami musisz sie przgotowac ze zanim dostaniesz jakie kolwiek pozwolenie to emigracja przeszyje cie na wylot nie mysl ze ze staram cie przestaraszc to jest poprostu rzeczywistosci na ktora musisz byc przygotowana i do tego niejest to takie tanie najlepiej jest wynajac prawnika bo sami nie dacie sobie rady z ta sterta papierow do wypelnienia i rozno rodnych wizyt w biurze emigracyjnym.Jak bedziecie mieli jakies pytania to piszcie do mnie na adres wwpolska@yahoo.pl pomoge wam na ile bede mogl, mam tez nadzieje ze ktorys z was wlada dobrze najlepiej bardzo dobrze jezykiem angielskim to by ulatwilo wasze zycie bo wynajmowanie tlumacza na kazda wizyte w biurze emigracyjnym lub na wizyte z prawnikiem nie jest tanie. POWODZENIA JOHN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezle straszysz.

Wystarczy, ze dziewczyna poczyta to forum, a znajdzie odpowiedzi na wiekszosc pytan dotyczacych wypelniania dokumentow o sponsorowanie. Nie mowiac o tym, ze jest taki aniol jak Karina, ktora pomaga bezinteresownie. Zreszta, po slubie z rezydentem wypelnia sie tylko I-130.

Czas oczekiwania na zielona karte po slubie z obywatelem trwa standardowo pol roku, chyba, ze ma sie cos namieszane w papierach, a o obywatelstwo mozna wystepowac po 3 latach malzenstwa z obywatelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...