Skocz do zawartości

Ślub Z Rezydentem Usa


Rekomendowane odpowiedzi

kazdy kto sie choc raz zapozna z forum i dobrze je przeczyta bedzie wiedziec dlaczego dlugo sie czeka,czym to jest zwiazane itd

wiec radze poczytac forum cale i odpowiedziec sobie jak jest miej wiecej...fakt moze byc tak ze cos zle pujdzie i czas sie wydluzy ale nie ma tak ze jest w kazdym przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wzielam slub z rezydentem 3.5 roku temu, z tym, ze ja mialam "spalona" wize. Od razu zlozylismy I-130. Pewnie jeszcze bysmy troche poczekali, ale maz zrobil obywatelstwo pol roku temu, wiec moja zielona karte, to kwestia teraz juz dni. Zastanawia mnie, dlaczego chcesz wracac do Polski i przezywac rozlake? Jak nie chcesz byc nielegalnie w USA, to postaraj sie zmienic wize na studencka. I pytanie kolejne: ile Twojemu chlopakowi zostalo do obywatelstwa?

Po pierwsze w Polsce zostalo mi jeszcze 2 lata studiow i chcialabym je skonczy a po drugie moj chlopak dopiero od kwietnia tego roku ma GC wiec ok 5 lat czekania przed nami na staranie sie o obywalwlstwo.

Radzilam sie adwokata i powiedzial ze staranie sie o GC poprzez slub z rezydentem trwa dlugooo, zlozene dokumenty dopiero sa rozpatrywane ponoc gdy rezydent bedzie mial obywatelstwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zakladajac nawet, ze skladac papiery na obywatelstwo mozna po 4 latach 9 miesiacach, to i tak zanim bedzie egzamin i przysiega minie 5 lat. I mowie tutaj o wariancie beproblemowym. Wydaje mi sie, ze mniej wiecej tyle samo czasu czekalibyscie po zlozeniu petycji, gdy maz bylby rezydentem. Nie jestem pewna, ale gdybys byla caly czas legalnie, to moze krocej. Tyle, ze utrzymywanie statusu legalnego przez piec lat, to sztuka nie lada.

Szczerze mowiac nielada decyzja przed Wami, ale mam nadzieje, ze wszystko dobrze sie skonczy! Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuniiia jezeli Twoj chlopak od kwietnia 2010 roku ma karte to o obywatelstwo bedzie sie mogl starac w Styczniu 2015roku a to jeszcze troche czasu. Jezeli chcesz dokonczyc studia w Pl to moja rada jest taka abyscie teraz nic nie kombinowali ze slubem a ty wracasz do Pl na waznej wizie turystycznej aby Ci nie przepadla (tzn nie zostawaj dluzej w USA nic wiza lub deklaracja na rozmowie w W Abasadzie w Polsce) i niestety trzeba uzbroic sie w cierpliwosc i odwiedzac sie co pare miesiecy, az do magicznego dla Was 2015.

Taka moja rada decyzja nalezy do Was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzilam sie adwokata i powiedzial ze staranie sie o GC poprzez slub z rezydentem trwa dlugooo, zlozene dokumentny dopiero sa rozpatrywane ponoc gdy rezydent bedzie mial obywatelstwo.

1 czesc odpowiedzi adwokata jest ok poniewaz slub z rezydentem i czekanie na sama GC dluzej trwa niz przy obywatelu a reszta odpowiedzi to nie wiem co chcial tym pokazac adwokat ale jak poczytasz strony rzadowe,inne fora to zobaczysz jak jest naprawde i kto ma racje ...duzo jest takich odpowiedzi ze nijak sie maja ze stronami rzadowymi .

zeby Ci to udowodnic jak jest naprawde -umiesz chyba jezyk to masz ze strony rzadowej takie cos jak,bo nie ma tak jak powiedzial ten adwokat

Second: Spouses and Children, and Unmarried Sons and Daughters of Permanent

Residents: 114,200, plus the number (if any) by which the worldwide family preference level exceeds 226,000, and any unused first preference numbers:

A. Spouses and Children: 77% of the overall second preference limitation,

of which 75% are exempt from the per-country limit;

TY nalezysz do tej kategorii i jak widac papiery sa robione z marca 2009 roku

http://www.travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_5092.html

bywa tak ze czas sie zmienia-cofa sie ale jak widzisz nie jest tak zle

tak wiec jak chcesz i wolisz to zlozcie papiery po slubie,bedziesz latac na waznej wizie do USA ale pamietaj o 1 sprawie aby nie pracowac nielegalnie i aby nie byc za dlugo w USA-aby nie bylo podejrzenia ze robilas nielegalnie-zachowuj sie jak turystka..

i teraz dokonaj wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...