Skocz do zawartości

Computer Science Czy Buisness Administration


Rekomendowane odpowiedzi

Lecz chodzi mi na jakich płaszczyznach można pracować po Buisness Administration.

Bardzo trudno na takie pytanie odpowiedziec, bo sa absolwenci ktorzy zarabiaja naprawde niezle po zakonczeniu studiow -- i sa tacy ktorzy sa na bezrobociu. Duzo zalezy od firmy, od lokalizacji, od beneiftow (sa firmy gdzie oplaca sie akceptowac nizsza pensje bo benefity sa swietne) i od kultury firmy. W mojej firme placa od $42K/rok dla absolwentow z poziomem undergraduate w business (troche wiecej dla tych ktorzy tu zrobili internshipy.) W wiekszych miastach w USA to bylyby smieszne pieniadze. Benefity tu tez sa marne ale firma za to daje naprawde duzo mozliwosci mlodym ludziom, wiec mimo sredniej pensji, malo urlopu i srednich benefitow, ludzie zaraz po studiach chca tu pracowac. Sa tu rok, dwa, czesto sa wrecz ekploitowani - ale potem jest im stosunkowo latwo przejsc do kogos innego za lepszye wynagrodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katlia a czym zajmuje sie osoba z wykształceniem biznes w Twojej firmie ?

Dokładnie to zależy od wielu czynników jaka jest płaca po skończeniu studiów.

Bardzo dużo zależy od człowieka, czy poszedł tylko po to na studia bo kazali mu rodzice. Z drugiej strony czy interesuje sie tym co studiuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katlia a czym zajmuje sie osoba z wykształceniem biznes w Twojej firmie ?

W mojej firmie zajmuja sie najrozniejszymi rzeczami - prowadza badania rynku, kampanie marketingowe, analizy finansow, kontrakty. Zaraz po skonczeniu studiow zaczynaja na dosyc niskich szczeblach -- nie kierowniczych -- i jezeli sa pracowici i ambitni to sie potem wspinaja wyzej. Nie jest to zupelnie inaczej niz gdzies indziej, tylko u nas tempo jest szybsze i wymagania wieksze. Rezultat jest taki, ze mamy ogromny turnover - nie wiem jak to sie wyraza po polsku - obrot pracownikow. Ludzie ciagle odchodza, firma zatrudnia nowych, potem ci nowi albo odchodza albo sa wywalani. A poniewaz nigdy nie brakuje absolwentow to kandydatow na te prace tez nie brakuje. Jezeli chcesz zobaczyc jak wyglada zycie w firmie amerykanskiej, polecam film 'Office Space' z Ron Livingston i Jennifer Aniston.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Katlia.

Właśnie takie coś w biznesie mnie interesowałoby.

Wiadomo sucha wiedza z książki czy z internetu co można robić po takim kierunku a wiedza z doświadczenia to dwie rozne bajki.

Na pewno oglądnę ten film ;)

Katlia widzę ze masz szeroka wiedzę na temat edukacji w USA na temat pracy po studiach na temat biznesu.

Jak będziesz miała czas to napisz coś więcej o wykształceniu biznes w pracy. O studiach biznesowych. O pracy p studiach biznesowych.

Z chęcią poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego jak pre-cokolwiek. Czasami mowi sie o pre-med (pre-medical school) co oznacza ze przerabia sie caly zestaw kursow wymagany na wstep do szkoly medycznej. Ale nawet wtedy robi sie dyplom z innej dziedziny, naprzyklad biologii, chemii itp.

Co do psychologii to tak, to jest liberal arts.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...