Skocz do zawartości

Turystycznie?


Angela ;*

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie dot. mojej mamy, która chciałaby się starać o wizę turystyczną.

Problem jest taki, że nie ma tam do kogo jechac i chciałabym zapytać czy jeśli pójdzie do konsulatu i przedstawi, że stać ja na podrózowanie po Stanach Zjednoczonych np przez opkres 2 tygodni to jest szansa, ze dostanie wizę?

Chciałabym dodac, że ja jako jej córka w tym roku dostałam wize na okres 10 lat zt ym, że ja mam tam babcie (moi rodzice sa po rozwodzie a babcia to mama mojego taty wię cteraz z moją mamą nie ma już nic wspólnego.)

Z góry dziękuję za odpowiedź,

Pozdrawiam,

Angelika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedni pisza ze ktos jest po rozwodzie i cos ich laczy a znow tutaj jest cos innego,,ile osob tyle historii

a teraz do sedna,,nie ma tak i nigdy nie bylo ze jak sie leci do kogos to ma sie wize w kieszeni,lepiej pisac ze sie leci czysto turystycznie niz do rodziny..

nastepna sprawa to czy Twoj tata ma wize,mial,byl w USA,czy wracal na czas ,bo beda brac pod uwage jego jak i Ciebie ..

czy ma cos okazywac?jak by za papiery wizy dawali to by sie okazalo ze kazdy ma dom,uczy sie,ma duzo na koncie

a tak nie jest i nie bylo,ma byc sie wiarygodnym w tym co sie mowi i co sie chce zobaczyc i kiedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to też fakt.

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

I jeszcze mam jedno pytanie dot. wymaganych dokumentów - czy warto jest zabrać ze sobą np. wycią z konta lub tez miesięczne saldo dochodów? Bo chodzi o to, ze jeśli nie ma tam do kogo lecieć a chce zwiedzac itd to musi mieć na to pieniądze - i jak udokumentowac to, że ma ich na tyle by mogła swobodnie się poruszać po stanach przez jakiś tam okres czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zabrać ze sobą co tylko będzie chciała. I może też wcale nie zostać o jakiekolwiek dokumenty poproszona.

Cały wic polega na tym, że to jej postawa na rozmowie z konsulem ma wykazać, że ona nie zamierza tam wyemigrować.

Ja nie miałam ze sobą kompletnie żadnych dokumentów, w Stanach nikogo nie mam, a wizę dostałam.

Wiele należy od nastawienia osoby starającej się o wizę, jak i od samego konsula :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby tak za pokazywanie dokumentow,sald dawali wizy ...

tak prosto z tym nie ma..wiec pozostaje rozmowa i pokazanie ze raz to sa jej srodki a nie 1-2dniowe na koncie

oraz co tak naprawde chce zobaczyc ,bo moze powiedziec ze razem bedziecie zwiedzac i leciec ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie sly tak chiałyśmy zrobić tzn. lecieć w przyszłym roku, żeby kupić sobie TAM już wycieczkę objazdową dookoła Stanów tylko własnie zastanawiam się czy to jest dobry pomysł aby mówiła., że chcemy leciec razem bo wtedy konsul może pomyślec że polecimy we dwie i zostaniemy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...