Skocz do zawartości

Plany, A Realia


daria93

Rekomendowane odpowiedzi

Decyzja o wyjechaniu z Polski już zapadła, nie ukrywam, że głównie ze względów możliwości zarobkowych. Zamierzam wyjechać razem z żoną, bierzemy pod uwagę różne możliwości, z których najpoważniej rozważamy Australię i Stany.

Ze wstępnych oględzin wynika, że jak najbardziej kwalifikuję się do uzyskania wizy do Australii, natomiast wymagania przedstawione na stronie ambasady USA stanowią dla mnie zagadkę.

Ukończyłem studia ekonomiczne z dyplomem MBA, ale karierę powiązałem z pasją: mam 10 lat praktyki jako mechanik motocyklowy, prowadziłem własny interes, a także pracowałem na stanowisku kierownika autoryzowanego serwisu. Od 5 lat jestem dziennikarzem motoryzacyjnym z największej tego typu gazecie w kraju (pełnie obowiązki sekretarza redakcji).

Zarobki nie powalają na kolana, więc wolałbym wyjechać z Polski do kraju, który daje większe szanse rozwoju.

Australia jest otwarta na ludzi z moim wykształceniem i doświadczeniem.

Jak w przypadku Stanów?

Jakie są szanse na otrzymanie wizy umożliwiającej pobyt stały i podjęcie pracy?

Czy najpierw powinienem znaleźć pracodawcę, który zechce mnie zatrudnić, czy posiadając spory kapitał na koncie mogę przyjechać, wynająć mieszkanie i rozglądać się swobodnie za pracą na odpowiadających mi warunkach (np. przy customach)?

P.S. Piszę z konta żony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tyle raczej nie uzbieram:)

Jednym słowem pozostaje mi poszukać pracodawcy.

Czy orientuje się ktoś może jak wygląda rynek motoryzacyjny (motocyklowy konkretnie) w USA?

Ponoć jeszcze lepiej niż w Au.

Czy mogę najpierw przyjechać na wizie turystycznej, rozejrzeć się, poszukać pracy, wrócić do PL i potem (załóżmy, że znajdę sobie pracodawcę) wystąpić o pozwolenie na stały pobyt?

Czy szukać raczej przez sieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozesz powiedziec na granicy i Ambasadzie jak idziesz po wize ze bedziesz szukac pracy

a jesli takiego pracodawce znajdziesz to wrocisz do Polski i stad bedziesz sie starac o wize pracownicza

bo jesli chodzi o wize na pobyt staly to musi to bys sponsorowanie pracownicze

tutaj masz to ladnie napisane:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...